Çatalca Belediyesi

ÇATALCAMIZDA FESTİVAL İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Görüntülenme : 1610

Başkanımız Mesut Üner’in Çatalca ilçemize Millet Bahçesi’ni kazandırmasıyla birlikte Millet Bahçemiz içinde bulunan sahnemizi yaz etkinliklerimizle adeta sanat bahçesi haline getirmişti. İlçemizde yaz boyunca durmaksızın devam eden yaz etkinliklerimizin ardından bu yıl 22’incisini organize edeceğimiz Erguvan Festivalimiz için artık geri sayım başladı.

KUSURSUZ BİR ORGANİZASYON İÇİN HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM

Aylar öncesinden büyük bir titizlikle başlayan festival hazırlıklarımız süreci tamamlandıktan sonra Çatalcamızda festival heyecanımız resmen başladı. İlçemizin dört bir yanını festival bayraklarımızla donattık. Sonrasında ilçemizdeki bilbordlarda festival programımız ve festivalde sahne alacak sanatçılarımızın görsellerini paylaştık. Festival programımız ve festivalde sahne alacak sanatçılarımız festival heyecanımızı doruklara çıkardı.

YEDİ GÜN YEDİ GECE UNUTULMAZ BİR HAFTAMIZ OLACAK

Başkanımız Mesut Üner’in tüm detaylarıyla bizzat takip ettiği sürecin kusursuz olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Festivalimiz yedi gün yedi gece sürecek ve Çatalca halkımız unutamayacağı bir hafta yaşayacak.

ERUVAN FESTİVALİMİZ AÇILIŞ GÜNÜ ‘’KIRAÇ’’ SAHNE ALACAK

Festivalimiz 27 Ağustos 2023 Pazar günü Çatalca Belediyesi Millet Bahçesimizde festival açılış kokteylimizle başlayacak. Kokteylimiz sonrasında Çatalca Belediyesi Millet Bahçemiz amfitiyatroda toplanan davetlilerimiz kortej halinde Cumhuriyet meydanımıza geçecek. Cumhuriyet meydanımızda festival ateşimiz yakılacak ve Erguvan Festivalimiz resmen başlayacak. Bu programımızın ardından Mehmetçik Meydanımızdaki festival alanımızda ‘’DJ Performansı’’ sahne alacak. Festivalimizde yer alan stantlar Başkanımız Mesut Üner tarafından ziyaret edildikten sonra, günün sanatçısı ‘’Kıraç’’ sahne alacak ve ilk gün programımız tamamlanacak.

İKİNCİ GÜN ‘’İREM DERİCİ’’ SAHNESİ GÜNE DAMGASINI VURACAK

Mehmetçik Meydanımızdaki festivalimiz ikinci gün saat 16.00’da ‘’Çocuk Animasyonu’’ ve ‘’Çocuk Sahnesi’’ ile başlayacak. Aynı anda ‘’Uzay Çadırı’’ festival alanında çocuklar için hazır olacak. Saat 17.00’da ise ‘’Bebek Emekleme’’ yarışması halkımıza neşeli anlar yaşatacak. Bu keyifli ve eğlenceli yarışmanın ardından saat 20.30’da ‘’Ceylan Konat’’ gecenin ilk konserini gerçekleştirecek. Gecenin finalinde ise ‘’İrem Derici’’ festivalimizin ikinci gününde gecemize damgasını vuracak.

‘’DERYA BEDAVACI’’ SEVENLERİ ÜÇÜNCÜ GÜNDE MEYDANIMIZI DOLDURACAK

Erguvan Festivalimiz üçüncü günü Cumhuriyet Meydanımızda başlayacak. Ahşabı sanata dönüştüren Ayhan Tokmak’ın sergisi katılımcılarımıza adeta büyüleyecek. Eş zamanlı olarak Mehmetçik Meydanımızdaki festival alanımızda saat 16.00’da ‘’Çocuk Animasyonu’’ , ‘’Çocuk Sahnesi’’ ve ‘’Uzay Çadırı’’ çocuklarımıza keyifli anlar yaşatmaya devam edecek. Saatler 20.30’u gösterdiğinde ‘’Burak Akagün’’ konserimiz başlarken, saat 21.30’da ‘’Derya Bedavacı’’ sevenleriyle buluşacak. Muhteşem geçen festival günümüz meydanda bulunan otağ çadırında şef ‘’Cengizhan Sönmez’’ ile Türk Sanat Müziği Korosu konseriyle son bulacak.

DÖRDÜNCÜ GÜNDE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLE FESTİVAL COŞKUSU BİR ARADA YAŞANACAK

Her gün olduğu gibi ‘’Çocuk Animasyonu’’ ve ’Uzay Çadırı’’ saat 16.00’da çocuklar için hazır olacak. Aynı akşam saat 20.00’da Belediyemiz önünde toplanan halkımızla ‘’Zafer Yürüyüşü’’ programı gerçekleşecek. Zafer yürüyüşü yapan halkımız festival alanında ‘’Bando İstanbul’’ ekibinin sahne gösterisi karşılayacak. Zafer coşkumuz dolu gün ‘’Ekin Uzunlar’’ konserimizle son bulacak.

UNUTULMAZ FESTİVALİMİZ BEŞİNCİ GÜNÜ ÇOK RENKLİ GEÇECEK

‘’Çocuk Animasyonu’’ ve ’Uzay Çadırı’’ saat 16.00’da yine çocuklarımız için hazır olacak. Saat 17.00’da ise çocuklarımız için ‘’Yüz Boyama’’ etkinliğimiz gerçekleşecek. Saat 20.30’da ise gençlerimiz özlediği ve beklediği o an gelecek. Başkanımız Mesut Üner’in döneminde üçüncüsü gerçekleşecek ‘’Colorap 3’’ festival alanımız renklendirecek. Meydanda renkli anlar yaşanırken ‘’DJ Erdem Kınay’’ gençlerin coşkusunu tavan yapacak. Gençlerin coşkusu tavan yapmışken muhteşem geçen renkli günümüz ‘’Köfn’’ konserimizle son bulacak.

MERVE ÖZBEY FESTİVALİN ALTINCI GÜNÜNDE SEVENLERİYLE BULUŞACAK

Festival etkinliği heyecanımız ilk gün olduğu gibi altıncı günde de durmaksızın devam edecek. Etkinlik programımız otağ çadırımızda saat 13.00’da ‘’Tavla Turnuvası’’ ile başlayacak. ‘’Çocuk Animasyonu’’ ve ’Uzay Çadırı’’ saat 16.00’da yine çocuklarımız için her gün olduğu gibi devam edecek. Saat 17.00’da ‘’Yöresel Börek Yarışması’’ gerçekleşecek. Saat 18.30’da festival heyecanımız Ferhatpaşa İlkokulu bahçesine ‘’Streetball’’ turnuvasıyla taşınacak. Streetball sonrası saat 20.30’da ‘’Dj Performansı’’ gençleri coşturacak. Sevilen sanatçı Merve Özbey saatler 21.30’u gösterdiğinde sevenleriyle buluşacak. Muhteşem festival günümüz otağ çadırında sıra gecesi organizasyonunda ‘’Mehmet Şerif Aydın’’ konserimizle son bulacak.

FESTİVALİMİZİN SON GÜNÜNDE FESTİVAL COŞKUSUMUZ İBRAHİM TATLISES İLE TAVAN YAPACAK

Festivalimizin son günü saat 14.00’da otağ çadırında ‘’Tavla Turnuvası’’ ile başlayacak. ’Çocuk Animasyonu’’ ve ’Uzay Çadırı’’ saat 16.00’da yine son günde de festival alanımızdaki yerini alacak. Saat 18.00’da ‘’En Şık Pati Yarışması’’ hayvan severlerle buluşacak. 18.30 ‘’Streetball’’ turnuvasının final maçları oynanacak. Saat 20.30’da ‘’Dj Performansı’’ sonrası saatlerimiz 21.30’u gösterdiğinde İbrahim Tatlıses sevenleriyle buluşacak.

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER; ‘’7’DEN 77’YE TÜM HALKIMIZI 7 GÜN 7 GECE SÜRECEK FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ.’’

Festival öncesi festival programımız ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Bu yıl 22’incisini gerçekleştireceğimiz Erguvan Festivali hazırlıklarımız aylar öncesinden başladı. Halkımızın eğlencesi ve neşesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Festivalimizi 7’den 77’ye tüm halkımıza hitap edecek ve 7 gün 7 gece sürecek. Bu tür organizasyonlarda şahit olduğumuz halkımızın neşesi ve eğlencesinden Çatalcamıza hizmet yolunda güç alıyoruz. Bu anlamda tüm halkımıza teşekkür ediyor ve Erguvan Festivalimize davet ediyoruz.’’ dedi.

 

#100YıllıkTarih100YıllıkHizmet

#BirlikteÇatalcayız