Çatalca Belediyesi

ÇATALCAMIZDA MUHTEŞEM BİR YARIŞMA

Görüntülenme : 603

Görev süresi boyunca sadece Çatalcamıza altın çağını yaşatan projeleriyle değil, sosyal ve kültürel etkinliklerle de bölgemizde örnek ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Başkanımız Mesut Üner’den çevre odaklı muhteşem bir yarışma projesi geldi. Bu keyifli bir o kadarda çevreci proje, ilçe halkımızda başta çevrecilerimiz olmak üzere büyük bir sevinç ve heyecan yaşattı.

Aylar öncesinden Başkanımız Mesut Üner’in talimatıyla harekete Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ivedilikle çalışmalarına başladı. Projemiz kapsamında yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize çevreci bir bilinç sağlanması hedeflendi. Sıfır atık ortak paydasında ilerleyen projemiz bir yarışma haline getirilerek öğrencilerimizde ayrı bir motivasyon oluşturdu. Yarışmamızda dereceye giren okullarımız Başkanımız Mesut Üner tarafından ödüllendirileceği, öğrencilerimizde ayrı bir heyecan yaşattı. Çevre odaklı bu kıymetli çalışmamız için Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizdeki okullarımızı gezip, bilgilendirme toplantıları yaptı ve okullarımıza yarışmamızla ilgili afiş dağıtımı sağladı.

Merkezinde yarınlarımızın teminatı çocuklarımız, gençlerimiz ve temiz bir çevre olan projemizle ilgili açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Temiz bir çevre odaklı çalışmalarımız kapsamında, ‘’Sıfır Atık’’ hedefimizle lisanslı geri dönüşüm firmalarımızın katkılarıyla yarınlarımızın teminatı öğrencilerimizle birlikte okullar arası geri dönüşüm kampanyaları ve yarışmaları başlatıyoruz. 26.12.2022 – 31.05.2023 tarihleri arasında tekstil, elektronik, bitkisel atık yağ ve atık pillere kadar farklı kategorilerde yarışacak öğrencilerimizi, yarışmalar sonucunda ödüllendireceğiz. Temiz bir çevre odaklı proje çalışmalarımız kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü’ndeki ekip arkadaşlarımız okullarımızı ziyaret edip, bilgilendirme çalışmalarımıza devam ediyor. Daha temiz bir Çatalca projemiz tüm halkımıza hayırlı olsun.’’ dedi.

 

#EserlerimizVaatlerimiziGeçti

#BirlikteÇatalcayız