Çatalca Belediyesi

ÇATALCAMIZDA NAKKAŞ’LI EYÜP PEHLİVANIMIZA TARİHİ VEFA

Görüntülenme : 362

Çatalcamıza kazandırdığı cumhuriyet tarihimizin en önemli hizmetleriyle ilçemize adeta altın çağını yaşatan Başkanımız Mesut Üner kusursuz kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle sadece bölgemizin değil tüm Türkiye’nin dikkatlerini üzerine çekmeye devam ediyor. Çatalcamız, Başkanımız Mesut Üner ile birlikte bu kez merkezinde vefa olan unutulmaz ve çok ses getiren bir spor günü yaşadı. Çatalca Belediyemiz geleneksel yağlı güreşlerine Başkanımız Mesut Üner tarafından bu yıl 1908 yılında başpehlivan olan Çatalca Nakkaş mahallelimiz rahmetli Eyüp pehlivanın adı verildi.

 

TARİHİ ORGANİZASYONUMUZ BİR GÜN ÖNCESİNDEN BAŞLADI

Başkanımız Mesut Üner’in bizzat yönettiği kusursuz ‘’Çatalca Belediyesi Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Geleneksel Yağlı Güreşleri’’ organizasyonumuz bir gün öncesi Nakkaş mahallemizde başladı. Eyüp Başpehlivanımız mezarı başında dualarla kabri başında ziyaret edildikten sonra ilçe protokolümüz, sporcularımız, Eyüp Başpehlivan’ın torunları, akrabaları, mahalle halkımız ve basın mensuplarımızın katılımıyla yemek programı organize edildi.

 

ORGANİZASYONUMUZ KATILIMCILARIMIZDAN TAM NOT ALDI

Ertesi gün Çatalca halkımız, bölge halkımız ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen spor severlerimiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmadığı gözlendi ve ‘’Çatalca Belediyesi Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Geleneksel Yağlı Güreşleri’’ organizasyonumuz katılımcılarımız tarafından tam not aldı. Organizasyonumuza yerel ve ulusal basın mensuplarımız yoğun katılım sağladı. Güreş organizasyonumuz boyunca seyircilerimize sürekli ikramlarımız yapıldı.

 

DUALI ÇAYIRLARIN MARKA İSİMLERİ ÇATALCAMIZDA BULUŞTU

‘’Çatalca Belediyesi Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Geleneksel Yağlı Güreşleri’’ organizasyonumuza 662. Tarihi Edirne Kırkpınar Başpehlivan’ı Yusuf Can Zeybek, ile diğer dualı çayırların marka isimleri başpehlivanlar; Hüseyin Gümüşalan, Mustafa Taş, İsmail Balaban, Osman Aynur, Ertuğrul Dağdeviren, Recep Kara ve Abdullah Güngör gibi değerli isimler dualı çayırda ter döktü.

ÇATALCAMIZDA GÜREŞ AĞAMIZ YİNE DEĞİŞMEDİ

Çok çekişmeli geçen ‘’Çatalca Belediyesi Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Geleneksel Yağlı Güreşleri’’ güreş ağası ihalesi yine Çatalcamızda çok sevilen ve sayılan Şeref Tatlı tarafından kazanıldı. Şeref Tatlı, bu büyük gururu seyircilerin alkışları eşliğinde tribünleri selamlayıp yaşadı.

 

ÇATALCA BELEDİYESPORUMUZ GÜNE DAMGASINI VURDU

Başkanımız Mesut Üner’in göreve gelir gelmez kuruluşunu gerçekleştirdiği Çatalca Belediyespor güreş takımı sporcularımız rakiplerine dualı çayırı adeta dar ederek, tüm dikkatleri üzerine çekti, büyük alkış aldı.

 

MUSTAFA TAŞ TARİHİ GÜNÜN KAZANANI OLDU

Başpehlivan Mustafa Taş, tüm rakiplerine dualı çayırı dar ederek günün zafer kazanını oldu. Mustafa Taş zafer turu atarken oldukça duygusal anlar yaşadı ve böylesi kusursuz bir organizasyondan dolayı Başkanımız Mesut Üner’e teşekkür ederek tebriklerini iletti.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER; ‘’ÇATALCAMIZ HER ALANDA BAŞARILARIYLA ADINI DUYURMAYA DURMAKSIZIN DEVAM EDECEK.’’

Başarılı geçen tarihi organizasyonumuz sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Bu yıl Çatalca Belediyesi yağlı güreşlerimize Nakkaş’lı Eyüp Başpehlivanımızın ismini verip, organizasyonumuzun merkezine vefamızı konumlandırdık. Ülkemizin dört bir yanından yoğun bir katılım sağlanması bizleri oldukça onurlandırdı. Günü zaferle tamamlayan Mustafa Taş kardeşimi ve dualı çayırımıza terini döken tüm pehlivanlarımızı yürekten tebrik ederim. Ayrıca yeniden güreş ağamız olan Şeref Tatlı’yı kutlar, yağlı güreşlerimize destekleri için çok teşekkür ederim. Daha nice kusursuz organizasyonlarımızı ve tarihe geçen yatırımlarımızı Çatalcamıza kazandırmaya durmaksızın ilk gün ki aşkla devam edeceğiz. Hayırlı olsun’’ dedi

 

#EserlerimizVaatlerimiziGeçti

#BirlikteÇatalcayız