Çatalca Belediyesi

ÇATALCAMIZDA YAZ ETKİNLİKLERİMİZDE MUHTEŞEM FİNAL

Görüntülenme : 443

Çatalcamız, Başkanımız Mesut Üner döneminde büyük yatırımların çekim merkezi olmasının yanı sıra, yaz boyunca baş döndüren kültür ve sanat etkinliklerimizle de muhteşem bir yazı geride bıraktı. Yaz etkinliklerimizin muhteşem finalinin adı ise çok yoğun bir katılımla beraber ‘’Yöresel Çalgı Yarışması’’ oldu.

Çatalca Belediyesi Millet Bahçemizin bu yıl Çatalca halkımızın hizmetinin sunulmasıyla birlikte Başkanımız Mesut Üner’in verdiği talimatıyla birlikte Millet Bahçemiz adeta sanat bahçesi haline geldi. İlçemizde gerçekleşen ve yedi gün yedi gece devam eden erguvan festivalimizde, 7’den 77’ye tüm Çatalca halkımıza unutulmaz bir hafta yaşatmıştı. Sanat bahçesine dönüşen Çatalca Belediyesi Millet Bahçemizde yaz boyunca çocuk şenliklerimiz, film gösterilerinin olduğu Yeşilçam gecemiz ve konserlerimiz hiç eksik olmadı. Böylesine neşeli ve eğlenceli geçen yaz etkinliklerimizde finalin adı ‘’Yöresel Çalgı Yarışması’’ oldu.  Heyecan, neşe ve eğlence dolu yarışmamıza Çatalcamız dışında çevre il ve ilçelerden de katılımcı yarışmacı oldu. Yarışmamızda birbirinden değerli katılımcılarımız sanatını izleyenlere sunarken, izleyenlerde muhteşem yarışma ritmine danslarıyla eğlenerek ayak uydurdu. Yarışmamız sırasında Başkanımız Mesut Üner’e karşı halkımızın gösterdiği samimi ilgi ve alaka dikkat çekerken, kendisiyle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen halkımızla tek tek fotoğraf çektirdi. Eğlenceli yarışmamızı Bülent Çelikkaya’nın ‘’Silivri’’ ekibi birincilikle tamamlarken, yarışmamızın ikincisi Çatalcamızdan ‘’Grup Neşeli’’ oldu. Emrah Orçun’un ‘’Edirne Tarihi Kırkpınar Ekibi’’ ise yarışmamızı üçüncülükle tamamladı.

Centilmenliğin ve eğlencenin dikkat çektiği ‘’Yöresel Çalgı Yarışması’’ sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner ; ‘’Yaz boyunca sizlerin neşesine ve eğlencesine katkıda bulunan etkinliklerle Millet Bahçemizde sizlerle birlikte olduk. Tüm bu yoğun etkinliklerimizin dışında bir hafta boyunca erguvan festivalimiz etkinleri boyunca coşkumuz tavan yaptı. Yaz etkinliklerimizin finalini ise Çatalca Belediyesi Millet Bahçemizde yöresel çalgı yarışmamızla gerçekleştirdik. Bizler Çatalcamıza hizmet yolunda Çatalca halkımızın neşeli ve eğlenceli anlarına şahit olmaktan güç aldık. Bu anlamda bizlere böylesine değerli bir gücü almamıza fırsat tanıdığı için tüm Çatalca halkımıza çok teşekkür ederiz. Daha nice neşeli ve eğlenceli programlarda sizlerle birlikte olmak umudu ve duasıyla kalın sağlıcakla. Teşekkürler Çatalca.’’ dedi.

 

#100YıllıkTarih100YıllıkHizmetler

#BirlikteÇatalcayız