Çatalca Belediyesi

ÇİFTÇİLERİMİZİN YOLU AÇIK OLSUN

Görüntülenme : 663

Havaların güzelleştiği ve hasat mevsiminin yaklaştığı içinde bulunduğumuz dönemde, Başkanımız Mesut Üner’in talimatı ile çiftçiler için seferber oldu.

Mesleği Mimar olmasıyla birlikte çiftçi bir ailede yetişen ve çiftçi sorunlarına hakim olan Başkanımız Mesut Üner, çiftçilerin hasat döneminde arazilerine ulaşması sırasında karşılaştıkları sorunların çözümü ile ilgili geçen yıl olduğu gibi bu yılda hemen harekete geçti.

Başkanımız Mesut Üner’in talimatı ile Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri konunun çözüme kavuşması için çalışmalara hızla başladı.

Çiftçilere bu önemli hizmet yolunda yaptığı çalışmalar sırasında açıklamalarda bulunan Başkanımız  Mesut Üner; ‘’İstanbul’un en bereketli topraklarını barındıran Çatalca’mızda daha önce İzzettin ve Ormanlı Mahallelerimizde kantar yapımını sağlayarak çiftçilerimizin hizmetine sunmuştuk. Şimdide Çatalca’mızda çiftçimizin büyük emekler vererek ortaya çıkaracağı mahsulüne sorunsuz ulaşmaları için ilçemiz genelinde her yıl olduğu gibi bu yılda ekiplerimiz 2 bölgeye 2 grup halinde ayrılarak traktör ve biçerdöverler için tarla yol ağlarında reglaj çalışmalarına başladı. Başlayan ve tüm mahallerde devam edecek çalışmalarımız sona erdiğinde toplamda 200 kilometrelik reglaj yolunu çiftçilerimizin hizmetine kazandırmış olacağız. Bereketli Çatalca topraklarımızda alın teri döken tüm çiftçilerimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun.’’dedi.