Çatalca Belediyesi

DEPREM BÖLGEMİZ İÇİN ÇATALCA’MIZ TEK YÜREK OLDU

Görüntülenme : 737

Dünya üzerinde görülen en büyük deprem felaketinden biri ülkemizde yaşandı. Bu büyük deprem felaketi tüm Türkiye’yi derinden yaraladı. Altı Şubat günü sabahın ilk saatlerinde gerçekleşen depremin ilk şoku atlatılır atlatılmaz tüm Türkiye gibi tüm Çatalca halkımız deprem bölgesinde yaraların hızlıca sarılması için adeta yürek ve tek bilek oldu.

 

İLK TOPLANTI ÇATALCA KAYMAKAMLIĞIMIZDA GERÇEKLEŞTİ

Çatalca’mızdan deprem bölgesine ulaştırılacak yardım eli için ilk toplantı Çatalca Kaymakamlığı’mızda Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Başkanımız Mesut Üner ve ilçemizdeki mülki ile idari amirlerin katılımıyla koordinasyon toplantısı geçekleşti.

 

DEPREMİN DAHA İLK SAATLERİNDE ÇATALCA HALKIMIZ YARDIM İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İlçemizde gerçekleşen deprem yardım koordinasyon toplantısı sonrası ilçe halkımıza yapılan çağrı gerçekleşir gerçekleşmez, Çatalca halkımız deprem bölgesine gerek ayni yardım gerekse nakdi yardım etmek için yardım noktalarına adeta akın etti.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER, DEPREM GÜNÜ ANINDA BÖLGEYE ARAÇ SEVKİ SAĞLADI

Deprem bölgesine yardım koordinasyon toplantısı sonrası hemen harekete geçen Başkanımız Mesut Üner, ilçemiz halkına bir ve birlik olup yardım çağrısı yaptıktan sonra deprem bölgesine araç yardım konvoyumuzu gönderdi. Başkanımız Mesut Üner tarafından deprem bölgesine depremin olduğu gün öğlen saatlerinde sevk edilen yardım araç konvoyumuzda; Vinç, Ekskavatör, Loader / Yükleyici, Kamyon, Greyder (Karla Mücadele için) , Kırıcı ve bu araçların sevk idaresini sağlayacak 20 çalışma ekibimiz 7/24 çalışmak üzere deprem bölgesine yolcu edildi.

 

ÇATALCA’MIZDAN DEPREM BÖLGESİNE DEPREM GÜNÜ GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Başkanımız Mesut Üner deprem bölgesine araç sevkini sağladıktan sonra, Afad gönüllüsü çağrısı sonrası bu çağrıya kayıtsız kalmayan Çatalca halkımız adeta bu önemli yardım çağrısı sonrası deprem bölgesine sevk edilmek için ilçedeki toplanma merkezine akın etti. Yaklaşık iki yüz elli Çatalca halkımız toplanma merkezlerimize gelerek, deprem bölgesine Dualarla uğurlandı. Deprem bölgesine ilçe halkımız yolcu edilirken Başkanımız Mesut Üner’in oldukça duygusal anlar yaşadığı gözlendi.

 

DEPREM BÖLGESİNE ÇATALCA’MIZDAN İNSANİ YARDIM TIRI KONVOYUMUZ GERÇEKLEŞTİ

Başkanımız Mesut Üner’in yardım çağrısı sonrası, Çatalca halkımız yardım için yardım merkezlerine adeta akın etti. Deprem bölgesine yardım merkezlerimizde toplanan gıda ve gıda dışı ayni yardımlar, yaklaşık yüz insani yardım tırlarına yüklenip Dualarla deprem bölgesine yolcu edildi.

 

DEPREM BÖLGESİNİN EN ÖNEMLİ İHTİYACI OLAN İÇME SUYU YARDIMIDA GERÇEKLEŞTİ

Deprem bölgesinin en önemli ihtiyaçlarından biride içme suyuydu. Başkanımız Mesut Üner bu durumun çözümü için depremin ilk haftasında deprem bölgesine iki yüz elli ton su sevkiyatı sağladı.

 

DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN HALKIMIZ ÇATALCA’MIZDA MİSAFİR EDİLMEYE BAŞLANDI

Bölgeye yardım için gece-gündüz demeden mücadele eden Başkanımız Mesut Üner, bölgeye yardım etmekle de yetinmedi ve depremden etkilenen vatandaşlarımızı Çatalca’mızda misafir etmeye başladı. Depremzedeler, Çatalca Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’müze bağlı ekipler tarafından Başkanımız Mesut Üner’in talimatıyla bizzat ziyaret edilip, varsa eksiklikleri giderildi. Çatalca’mıza gelen depremzedelerle Başkanımız Mesut Üner’de bizzat görüşüp, ilgilendiği oldu.


ÇATALCA’MIZIN NÜFUSU AZ AMA YÜREĞİ ÇOK BÜYÜK

Deprem bölgesine sevk edilen ayni yardımlar analiz edildiğinde, İstanbul’un en az nüfuslu ilçesi olan Çatalca’mız yüreğinin çok büyük olduğu da ortaya çıktı. Başkanımız Mesut Üner’in deprem bölgesine sevk ettiği insani yardım tırlarında; 26 Bin Yorgan, Yastık, Yatak, Uyku Tulumu, Battaniye, 12 Bin Gıda Kolisi, 500 Bin Hijyen Paketi, 10 Bin Giyim ( Kıyafet, 295 Bin Medikal Maske, 80 Ton Yakacak Odun, 150 Bin Islak Mendil ve muhtelif yardım malzemeleri gönderimi sağlandı.

İNSANİ YARDIM TIRLARIMIZLA BİRLİKTE TEKNİK EKİP VE EKİPMANLARIMIZDA DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ

Başkanımız Mesut Üner’in deprem bölgesine sevk ettiği insani yardım tırlarımızda, ayni yardımlar listesinde teknik malzemelerde bulundu. Bu teknik malzemeler bölgenin en çok ihtiyacı olan teknik malzemelerden oluştu. Bu anlamda depremin ilk haftasında deprem bölgesine; Jeneratör sistemleri, 15 Adet Karavan ve 3 Adet Minivan gönderimi sağlandı. Bu ekipmanlarla birlikte beş inşaat mühendisimiz de deprem bölgesine gönderildi.

 

DEPREM BÖLGESİNE YARDIM İÇİN TEKNİK LİSELERİMİZDE SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ ve SOBA ile TEKSTİL ÜRÜNLERİ ÜRETİLDİ

Başkanımız Mesut Üner’in çağrısıyla adeta seferberlik ruhuyla mücadele eden Çatalca halkımız, Çatalca İmkb Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin atölyesinde deprem bölgesi için gece-gündüz demeden atkı, bere, polar, eşofman ve benzeri tekstil ürünleri dikimi sağladılar. Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde ise, deprem bölgesindeki çadırlarda halkın ısınması için soba imalatı yapıldı. Üretimler sırasında atölyeleri Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ile birlikte ziyaret eden Başkanımız Mesut Üner, atölyelerde deprem bölgesi için alın teri döken ilçe halkımıza teşekkür etti ve desteklerinin devam edeceğini açıkladı.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER DEPREM BÖLGESİNE ÇADIR KENT KURULUMU GERÇEKLEŞTİRİYOR

Depremin il saatlerinden bugüne kadar gece-gündüz demeden yapılan yardımları organize eden Başkanımız Mesut Üner, deprem bölgesine çadır kent kurulumu gerçekleştirme çalışmalarına başladı. Başkanımız Mesut Üner deprem bölgesine kurulacak ilk çadır kentin iki yüz elli çadırla Gaziantep İli İslahiye ilçesine kurulacağını açıklamasıyla birlikte, anında planlama toplantısı sonrası teknik ekibimiz kurulum için deprem bölgesine sevk edildi.

 

Depremin ilk haftası sonrası yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Ülkemizde dünya tarihinin en büyük ve en acı felaketini yaşıyoruz. Öyle asil bir milletiz ki tarih boyunca acılar bizi hiç yıkamadı. Aksine tarih boyunca acılar bizleri hep birleştirdi ve güçlendirdi. Bu gerçeğe böylesine acı bir tabloda bir kez daha şahit olduk. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Çatalca’da çağrımızla birlikte tüm ilçe halkımız 7’den 77’ye deprem bölgesine ayni ve nakdi yardımcı olmak için seferber oldu. Çatalca halkımız bir kez daha ne kadar engin gönüllü olduğunu tüm Türkiye’ye gösterdi. Deprem bölgemize her türlü tek ekip, ekipman, gıda ve gıda dışı malzemelerimizi yüze yakın insanı yardım tırlarımızla deprem bölgemize sevk ettik. Yetmedi deprem bölgemizde çadır kent kurulumu gerçekleştirmeye başladık. İstanbul’un en az nüfuslu ilçesi olmamıza rağmen, deprem bölgesine en çok yardım eden ilçelerden biri olduk. Bu birlik ve beraberlikle azda olsa acımızı hafifledi. Deprem bölgemize yardımlarımız asla bitmeyecek ve bölgede yaralar sarılana kadar devam edecek. Bu vesileyle depremde vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza ise bir an önce sağlığına kavuşması için Dua ediyoruz.’’ dedi.