Çatalca Belediyesi

DOSTLUĞUN, KARDEŞLİĞİN VE MİSAFİRPERVERLİĞİN ADI ÇATALCA’MIZ

Görüntülenme : 525

Çatalca’mızda Başkanımız Mesut Üner’in göreve gelmesinin ardından, ilçemiz sadece Çatalca’mıza kazandırılan devasa projeler ve kültür etkinlikleriyle değil, vefasıyla da bölgemizde adından çokça söz ettiriyor. Tüm dünyayı her anlamda etkisi altında bırakan Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi sadece iki ülkedeki askerleri değil sivilleri de fazlasıyla etkiledi. Çatalca’mızda evi bulunan ve Ukrayna’da çalışan Sinan Dolgan, kendisi ailesiyle dönüş yaparken, yanında komşusunu da eşi ve çocuklarıyla birlikte Çatalca’mıza getirdi.

Bu durumu duyan Başkanımız Mesut Üner, yine tüm duyarlılığıyla birlikte yine harekete geçti ve aileyi evinde ziyaret etti. Ziyaret sırasında karşılarında Başkanımız Mesut Üner ve gören Ukrayna’lı ailenin çocukları, Ukrayna ve Türkiye bayrakları sallayarak samimi bir karşılama gerçekleştirdi. Bu samimi karşılama sırasında Başkanımız Mesut Üner’in oldukça duygusal anlar yaşadığı gözlerden kaçmadı. Aile ile sohbet ederek moral veren Başkanımız Mesut Üner, ailenin her türlü maddi ve manevi yanlarında olacaklarını ifade ederek, beraberindeki ziyaretçi ekip arkadaşlarına hemen gereken çalışmaların başlatılması talimatı verdi. Ukrayna’lı ailenin, Başkanımız Mesut Üner’in gösterdiği ilgi karşısında yaşadığı sevinç görülmeye değerdi.

Çatalca’mıza savaştan kaçan Ukrayna’lı aileyi ziyaretinden sonra açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Ukrayna'daki savaştan eşi ve iki çocuğuyla kaçan Sinan Dolgan, Ukrayna’lı komşularını da yanında Türkiye'ye Çatalca’mıza getirdi. Bizlerde Türkiye’mizin ve Çatalca’mızın misafirperverliğini göstermek için, kendilerini ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında her türlü ihtiyaçları için, sonuna kadar yanlarında olduğumuzu ifade ettik ve gereken çalışmaları hemen başlattık. Çatalca’mız sadece son yıllarda ilçeye kazandırdığımız mega projelerle değil, vefasıyla da anılmaya sonsuza kadar devam edecek.’’ dedi.

 

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız