Çatalca Belediyesi

EDİRNE’DE ÇATALCA SESLERİ

Görüntülenme : 877

Yaptığı yatırımların merkezine yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi konumlandıran, projelerini her geçen gün gerçekleştiren ve tesisleşme hamlelerinin sonucu ilçemizin durmaksızın sportif başarıların gelmesinin büyük bir sevincini yaşayan Başkanımız Mesut Üner, Edirne’de ki tarihi organizasyonda alınan sonuçlarla daha da büyük bir sevinç yaşadı.

Başkanımız Mesut Üner’in yakın dönemde göreve gelir gelmez ilçemiz ve ülkemiz sporuna kazandırdığı güreş salonumuzda yetişen sporcularımız ilçemizin gurur kaynağı oluyor. Bu kıymetli tesise, bölgemizde Güreş Sporunun efsane ismi rahmetli İlyas Demiroğlu’nun adı verilerek, Başkanımız Mesut Üner’in vefasının en güzel örneklerinden biri olmuştu. Bu salonumuzdan yetişen gençlerimiz Antalya’daki seçmelerde Güreş Milli Takımına seçilmişti. Yetmedi U15 Güreş Milli Takım Kampı, Türkiye Güreş Federasyonu kararıyla Çatalca’mızda gerçekleşmişti. Aynı sporcularımız Tarihi Edirne Kırkpınar Güreşleri öncesi son önemli organizasyon olan Bursa Nilüfer ilçesi Çalı Güreşlerinde başarıdan başarıya koşmuştu.

Çatalca Belediyespor’lu güreşçilerimiz hafta sonu 660.  Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerindeki başarıyla Çatalca halkımıza büyük bir sevinç ve gurur yaşattı. Tarihi organizasyondan gelen başarı haberlerinden sonra açıklamalarda buluna Başkanımız Mesut Üner; ‘’TEŞEKKÜRLER GENÇLER. SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ. BU GURUR ÇATALCA'MIZIN. HAYIRLI OLSUN. 660. Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılan Çatalca Belediyespor'lu sporcularımız Çatalca'mıza yine büyük gurur yaşattılar. 40 Güreşçimizle katıldığımız Kırkpınar'da ilk gün sonunda 10 Güreşçimiz son 16'ya, 3 Güreşçimiz ise son 8'e kaldı. İkinci gün ise, Yıldıray Pala küçük orta büyük boyda 3. olarak 18 yaşında büyük Orta boyuna çıkan tek sporcu olmuştur. Ayrıca Özgür Aslan Teşvik 2 boyunda 3. , Serkan Tarım Tozkoparan boyunda 3. ve Emirhan Taş Deste boyunda 2. olarak ilçemize büyük gurur yaşattılar. Başta Çatalca Belediyespor Güreş Takımımız Hocamız Milli Güreşçimiz Gökhan Akçen ve tüm sporcu kardeşlerimize yürekten gönülden teşekkür ederiz. Bu kıymetli organizasyonda sporcularımızı yalnız bırakmayan Çatalca Belediyespor Başkan Vekilimiz ve Meclis Üyemiz Lokman Naroğlu, İBB ve Çatalca Belediyesi Meclis Üyemiz Ahmet Rasim Yücel, Belediye Başkan Yardımcımız Cengiz Uçar, Çatalca Güreş Ağamız Şeref Tatlı, Muhtarlar Derneği Başkanımız ve Muratbey Mahallesi Muhtarımız Ceyhun Koç, Çakıl Mahalle Muhtarımız Saffet Esen, Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürümüz Selçuk Babaoğlu, İşadamı ve Güreş Sporu severimiz Sezgin Gidiş katılım sağlayarak sporcularımıza Edirne'de destek verdiler. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Bu vesileyle bu kıymetli tarihi organizasyonda 4. Başpehlivanlık ünvanını kazanan Ali Gürbüz kardeşimizide yürekten tebrik ediyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Başarıya giden yolda asla yalnız yürümeyeceksiniz. Sizleri çok seviyoruz gençler.’’ dedi.