Çatalca Belediyesi

EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE ÇOK DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE'YE

Görüntülenme : 565

Çatalca'mızda Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız Mahmut Gürcan ile Sanayici ve İş İnsanlarımızın katılımıyla Ekonomi Buluşmaları İstişare Toplantımızı gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Ekonomi İşleri Birimi'nce İstanbul'un 33 ilçesinde düzenlenen "Ekonomi Buluşmaları" toplantısı, Çatalca'mızda yapılan buluşma ile devam etti.

Başkanımız Mesut Üner’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantımıza Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız Mahmut Gürcan yanı sıra, İstanbul Milletvekilimiz Tülay Kaynarca, İl Başkan Yardımcımız Gıyaseddin Gergin, İlçe Başkanımız Yusuf Aslan, Çatalca MHP İlçe Başkanımız Halit Tuncay Uğur, il ve ilçe AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Üyeleri ile Çatalca iş insanları katılım gösterdi.

Üretime ve ekonomimize katkı için çalışıyoruz

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner toplantıda Çatalca’mızda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başkanımız sözlerinde Çatalca’da iş insanlarının en önemli paydaşlarımızdan olduğunu belirterek, el ele vererek ilçemizi ekonomik anlamda geliştirmek için ve üretime nasıl katkı sağlarız noktasında çalışmalarda bulunuyoruz dedi. Özellikle imar sorunları konusunda hayli yol aldıklarını belirten Başkanımız Mesut Üner, yakın gelecekte Çatalca’mızın ekonomisine katkı sağlayacak birçok çalışmanın bunun beraberinde yapıldığını ifade etti.

Çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz

Toplantıda insan odaklı yönetim ile çalışıldığı belirtilerek bunun mihenk taşlarından birisinin de ekonomi olduğu vurgulandı. 20 yıllık süreçte Türkiye’nin gelişimi için yapılan tüm çalışmaların ekonomimizin güçlülüğünün özellikle pandemi sırasında ve sonrasında karşılığını gördüğümüz belirtildi. Hazine ve Maliye Bakanımız Mahmut Gürcan grafiklerle ifade ederek gerçekleştirdiği sunumda dünyada boy gösteren ekonomik krizin ülkemizde etkilerinin diğer ülkelere oranla çok daha az olduğunu söyledi. Devletimizin önlem ve destekleyici politikaları nedeniyle dünyada baş gösteren gıda, doğal gaz vs gibi krizlerden çok az etkilendiğimizi ve geleceğe dair endişe taşımadığımız dile getirildi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız Mahmut Gürcan, "Bütün dünyada gıda arz sorunu beklenirken Türkiye'de hiçbir sorun yaşanmayacak. Çünkü Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), bu yıl çok aktif olarak alım gerçekleştirdi." dedi.

Bütçe dengemiz diğer ülkelerden pozitif ayrışıyor

Bakanımız Gürcan, toplantıda yaptığı konuşmada, enerji hariç cari dengede iyileşmenin devam ettiğini belirterek, özellikle son yıllarda attıkları yapısal ve dönüşüm adımlarının etkisinin 2021 yılında cari işlemler dengesindeki iyileşmeyle çok iyi bir şekilde görüldüğünü söyledi.

2022 yılında cari açıktaki artışın enerji ithalatı kaynaklı oluştuğuna dikkati çeken Bakan Yardımcımız Gürcan, Türkiye'nin bütçe dengesinin diğer ülkelerden pozitif ayrıştığını aktardı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak diğer bakanlıklarla çok yakın çalıştıklarını belirten Bakan Yardımcımız, "Bütün dünyada gıda arz sorunu beklenirken Türkiye'de hiçbir sorun yaşanmayacak. Çünkü Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), bu yıl çok aktif olarak alım gerçekleştirdi. Şu anda depolarımızda 4,5 milyon tona yakın buğday, 1 milyon tona yakın arpa rezervimiz var. Gelecek süreçte, özellikle gıda konusunda hiçbir sıkıntı beklemiyoruz." İfadelerine yer verdi.

Ekonomi Buluşmaları İstişare Toplantımız iş insanları ile fikir alışverişinde bulunulması ile devam etti ve toplantı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

#BirlikteÇatalcayız