Çatalca Belediyesi
 Engel Tanımayan Başkanımız Mesut Üner Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz için Özel Kardeşlerimiz ve Aileleri  ile İstişare Yaptı

Engel Tanımayan Başkanımız Mesut Üner Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz için Özel Kardeşlerimiz ve Aileleri ile İstişare Yaptı

Görüntülenme : 1412

İlçemizi örnek hizmetlerle buluşturan Başkanımız Mesut Üner kısa bir sürede tamamlayarak hizmete açtığı vizyon projelerinden biri olan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz için çok önem ve değer verdiği özel kardeşlerimiz ve aileleri ile bir araya gelerek istişare toplantısıyaptı.

Çatalca’mızda bugüne kadar görülmemiş hizmetlere imza atarak ilçemizi yeni birçok vizyon proje ve hizmetlerle buluşturan Başkanımız Mesut Üner hayata geçirdiği belediyemize ait Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizin tanıtım toplantısını dezavantajlı kardeşlerimiz ve aileleri ile bir araya gelerek yaptı.

Nazım Özbay Kültür Merkezimizde düzenlenen tanıtım ve istişare toplantısında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde görev alan konusunun uzmanı Eğitmenlerimiz, Fizyoterapistlerimiz ve Psikologlarımız da hazır bulundu.

Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Tanıtım Videosu İzlendi

Başkanımız Mesut Üner’in öğrencilerimiz ve aileleri ile tek tek ilgilendiği toplantı Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tanıtım videosunun hep birlikte izlenmesi ile başladı.

Toplam 3312 m² kullanım alanına ve 3184 m² bahçeye sahip merkezimizde, Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı ve Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı olmak üzere 4 eğitim programı uygulanacak.

Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde; Eğitmenlerimiz tarafından Bireysel ve Grup Eğitimlerinin verileceği, 3 adet Bireysel Sınıf, 3 adet Grup Eğitimi Sınıfı ve 1 Adet 2 öğrenci kapasiteli Fizyoterapi Sınıfı yer alırken aynı zamanda hem öğrenci hem de velilerimize yönelik Psikolojik Destek Aile Eğitimi Programı da verilecek.

Kapsamlı programların uygulandığı merkezimizde; Özel Eğitim Alanı Öğretmenlerimiz, Fizyoterapistlerimiz, Psikoloğumuz ve Usta Öğreticilerimiz tarafından velilerimizin ihtiyaç duyarak talep ettiği Dil Konuşma Terapileri ve Beden Eğitmenimiz eşliğinde spor programı da yer alacak.

Başkanımızdan Öğrenci ve Velilerimize Bir Müjde Daha

“Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok” diyen ve ilçemizi kapsamlı bir rehabilitasyon merkezi ile buluşturan Başkanımız Mesut Üner, toplantıda öğrenci ve velilerimize bir müjde daha verdi.

Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerimiz için ilçemizin her mahallesinden ücretsiz servis tahsis edileceğini söyleyen Başkanımız Mesut Üner’in sözleri engel tanımayan bireylerimiz ve ailelerinde büyük bir memnuniyet ve sevinçle karşılık buldu.

Velilerimizin Görüş ve Önerileri Alındı

Tanıtım videosu katılımcılar tarafından büyük bir memnuniyet ile izlendikten sonra Rehabilitasyon Merkezimizin konusunun uzmanı kadrolarımız; çalışma projeleri ve stratejileri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunarak, katılımcı velilerden gelen öneri, görüş ve fikirleri dinlediler.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz İlçemize Hayırlı Olsun

Katılımcı aileler tarafından büyük bir memnuniyet ile takip edilen toplantı Başkanımız Mesut Üner’in kapanış konuşması ile son buldu.

Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşmada; ‘’Bugün burada benim için de çok önemli ve kıymetli bir hizmetimiz için bir araya geldik. Toplantımıza katılım sağlayan değerli kardeşlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Bizler, insan odaklı hizmet anlayışımız ile ilçemizde çalışmalar yapıyor yine bu amaç doğrultusunda ilçemizin ihtiyacı olan yatırımları yapıyoruz.

Engel tanımayan kardeşlerimize ne yapsak, yeterli olmaz. Bu düşünce bizim her zaman çalışmalarımıza yön vermiştir. Çalışmalarımızın sonucu olarak sizlerin hizmetine, modern ekip ve ekipmanlarımız ile birlikte Rehabilitasyon Merkezimizi sunmuş bulunuyoruz.

Rehabilitasyon Merkezimizi sizler ile birlikte yöneteceğiz. Bu anlamda fikirleriniz bizler için değerli. Çok verimli bir toplantı oldu. Şunu çok iyi bilin ki, Çatalca’mızda bu zorlu hayat yolculuğunda asla yalnız yürümeyeceksiniz. Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’miz ilçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

#BirlikteÇatalcayız