Çatalca Belediyesi

FESTİVALLER İLÇESİ ÇATALCA

Görüntülenme : 401

Başkanımız Mesut Üner döneminde bitmek tükenmek bilmeyen kusursuz kültür, sanat ve spor organizasyonlarımızla sadece bölgemizin değil, tüm İstanbul’un dikkatini üzerine çekmeye başlayan Çatalcamızda geçtiğimiz hafta kültür, sanat ve spor etkinlikleriyle yoğun bir keyifli bir hafta yaşadık.. Millet Bahçesimizde yaz etkinliklerimiz durmaksızın devam eden ilçemizde, Türkiye’nin dört bir yanından ilçemize gelen spor severlerin katılımı ve dualı çayırların marka ismi güreşçilerle Nakkaş’lı Eyüp Pehlivan Güreşlerimiz heyecanı yaşandı. Çatalcamızda böylesine yoğun bir hafta Pazar günü gerçekleşen ‘’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinliğimizle son buldu.

‘’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinliğimize ilçe ve bölge halkımız oldukça yoğun bir katılım sağladı. Başkanımız Mesut Üner, festivalin kusursuz olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığı gözlendi. Festival etkinliğimiz boyunca; animasyon gösterileri, ödüllü yarışmalar, çocuk oyun grupları, yüz boyama, maskotlar, mısır-keşkek ikramı ve halk oyunları gösterileri gerçekleştirdik. Böylesine keyifli bir festival günümüzde ‘’Rumeli Orhan – Kemal’’ ve ‘’Mehmet Şerif Aydın’’ muhteşem sahne performansıyla katılımcılara unutulmaz eğlenceli anlar yaşattılar. Başkanımız Mesut Üner, ‘’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinlik alanına geldiğinde halkımızın kendisine yoğun ilgi gösterdiği, halkımızın günün anısına fotoğraflar çektirdiği ve bu yoğun halkımızın samimi ilgisi karşısında Başkanımız Mesut Üner’in oldukça duygusal anlar yaşadığı gözlendi.

’Çanakça Keşkek Festivali’’ etkinliği sonunda açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Görev süremizden yaklaşık dört buçuk yılın geçtiği günlerde geriye dönüp baktığımızda eserlerimizin vaatlerimizi geçtiğini görmek bizleri oldukça mutlu ediyor. Bir tarafta ilçemiz cumhuriyet tarihine geçen hizmetler, diğer tarafta ise kusursuz kültür sanat etkinlikleri ve tüm bunların sonunda eskiden ilçe halkımız yazları vakit geçirmek için ilçemiz dışına çıkarken şimdi ilçemiz dışından etkinliklerimize yoğun katılım almaya başladığımızı gözlemliyoruz. Bu durum bizleri oldukça mutlu ediyor. Bugünde Çanakça Keşkek Festivalimizde katılımcıların neşesine ve eğlencesine şahit olmak oldukça sevindirici oldu bizler için. Etkinliklerimizi sadece Çatalca merkezimizde değil, ilçemiz genelinde organize etmeye başladık. Çanakça Keşkek Festivalimizde bu düşünceyle hareket ettiğimiz etkinliklerimizden biri oldu. Yoğun katılım için çok teşekkür ederim. Daha nice etkinliklerde buluşmak umuduyla kalın sağlıcakla.’’ dedi.

 

#EserlerimizVaatlerimiziGeçti

#BirlikteÇatalcayız