Çatalca Belediyesi

HALK OYUNLARI EKİPLERİMİZ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Görüntülenme : 509

“Kültürel miraslarımız bizim zenginliklerimiz, bizi bütünleştiren unsurlardır, sahip çıkarak gelecek nesillere aktaracağız” diyen Belediye Başkanımız Mesut Üner, İlçemizde kültür sanat çalışmalarına önem vererek müzik, sanat, el işleri gibi farklı kategorilerde kurslar açıyor.

Belediyemiz Kültür Müdürlüğü bünyesinde açılan, Eğitmenlerimiz İmam Bakır Demirkul ve Eray Karaevli tarafından verilen Halk Oyunları Kurslarımızı başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz hünerlerini Nazım Özbay Kültür Merkezimizde düzenlediğimiz yıl sonu gösterisinde sergiledi.

Yöresel oyunlar büyük beğeni aldı

Çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla gerçekleşen programda sahne alan Halk Oyunları ekiplerimiz izleyenleri büyüledi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerine ait yöresel oyunlar sunan kursiyerler gösterileriyle büyük beğeni alarak ayakta alkışlandı.

Halk Oyunlarımız kültürümüzün en önemli parçası

Başkanımız Mesut Üner, eğitmenlerimize, öğrencilerimiz ve ailelerine teşekkür ederek, “ Ülkemizin muhteşem değerleri, eğitmenlerimizin ve öğrencilerimizin yıl boyunca verdikleri emek ve çabalarıyla başarılı bir görsel şölene dönüştü. Halk Oyunlarımız kültürümüzün en önemli parçası olup sevincimizi, hüznümüzü, azmimizi ve tarihimizi yansıtıyor. Kültürel miraslarımız bizim zenginliklerimiz, bizi bütünleştiren unsurlardır, sahip çıkarak gelecek nesillere aktaracağız. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız

#ÇalışıncaOluyor