Çatalca Belediyesi
 “HAYDİ GENÇLER SİZLERİ BEKLİYORUZ” BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’DEN GENÇLERİMİZE BÜYÜK DESTEK

“HAYDİ GENÇLER SİZLERİ BEKLİYORUZ” BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’DEN GENÇLERİMİZE BÜYÜK DESTEK

Görüntülenme : 1227

 “Gençlerimiz bizim umudumuz, geleceğimizdir” diyen Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner’den ilçemiz gençlerine büyük bir destek daha. Başkanımız Mesut Üner tüm gençlerimizi Gençlik Merkezimize davet ediyor. Çok yakında Gönüllü Gençlik Timlerimiz görev başında olacak.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi sıkılmaktan, sokaklardan,  kötü alışkanlıklardan ve teknoloji bağımlılığından kurtaracak projeleri hayata geçirmeye devam eden Başkanımız Mesut Üner, ilçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde hayata geçirilen Gençlik Merkezimizi gençlerimizin ikinci adresi haline getiriyor.

Bundan böyle İlçe Gençlik Merkezi ile işbirliği halinde çalışacaklarını belirten Başkanımız Mesut Üner, “İlçe Gençlik Merkezi’mizi gençlerimizin ikinci adresi haline getirmek için belediyemiz gerekli tüm desteği verecektir. Çatalca’mızda gençlerimizin, Bilgisayar Sınıfları, Çok Amaçlı Atölye, Dil Sınıfı, El Sanatları Atölyesi, Akademik Atölye, Üniversiteye Hazırlık Sınıfları, Kitap Kafe, Robotik Kodlama Sınıfları, Müzik Atölyesi, Zekâ Oyunları Atölyesi, Çok Amaçlı Spor Salonu, Tiyatro ve Konferans Salonu gibi birçok sınıf ve atölyelerde eğitim alabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri böyle bir merkezimiz var.

Ancak gençlerimiz varsa bu mekânlar değerli ve kıymetlidir. Bu nedenle gençlerimizi İlçe Gençlik Merkezimize davet ediyorum.

Yeter ki gençlerimiz böyle bir merkezden yararlansın, biz gece gündüz demeden çalışmaya, destek vermeye ve onların heyecanına ortak olmaya gönüllüyüz.

Merkezimizin sunduğu bütün imkânlardan faydalanmak, inanıyorum ki gençlerimizin hem eğitim hayatlarına hem de geleceklerine önemli katkılar sağlayacaktır” ifadeleriyle tüm gençlerimizi İlçe Gençlik Merkezi’ne davet ediyor.

SİZ HAYAL EDİN BİZ YAPALIM

İlçe Gençlik Merkezimizde siz değerli çocuklarımız ve gençlerimiz; Çok Amaçlı Salonları ve binlerce kitabın yer aldığı Kitap Kafe’yi kullanarak rahatlıkla ders çalışabilir, ikramlar eşliğinde kitap okuyabilir, Bilgisayar Sınıflarından yararlanabilirsiniz.

Zeka Oyunları Atölyesinde dilediğiniz gibi zeka oyunları oynayabilir, müzik atölyesinde enstrüman çalmayı öğrenebilir, Kişisel Gelişim Sınıflarında kara kalem resim, duvar boyama, karikatür çizmeyi deneyimleyebilir hayalinizdeki rolü tiyatro sahnemizde sergileyebilirsiniz.

Merkezde gençlerimizin bilinçli teknoloji kullanıcıları olmalarını sağlamak ve yazılım, kodlama ve robotik alanında gençlerimizi eğitmek için eğitimlerde veriliyor. EBA’ya destek olan merkez bu anlamda bilgisayar sınıflarını da öğrencilerimizin hizmetine sunuyor.

GENÇLİK TİMLERİNİN BİR ÜYESİ DE SİZ OLUN

İlçe Gençlik Merkezimiz spordan sanata birçok alternatif programı ücretsiz olarak gençlerimizin hizmetine sunarken gençlerimizi farkındalık çalışmaları ile de buluşturuyor. Gençlerimiz “Merhamet Timi”, “Çevre Temizliği Timi”, “Sevgi Timi” gibi birbirinden değişik gönüllülük timlerine katılarak ihtiyaç sahipleri, yaşlılar, hastalar, engelliler, sokak hayvanları gibi özellikle toplumun dezavantajlı kesimlerine ciddi faydalar sağlayan farkındalık çalışmalarına da imza atıyor.

Pandemi dolayısıyla sosyal mesafe kurallarının sıkı sıkıya uygulandığı, maskesiz girişin yasak olduğu Gençlik Merkezimiz sürekli dezenfekte ediliyor.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi hafta içi 09-19.00, hafta sonu ise 10.00-16.30 saatleri arasında İlçe Gençlik Merkezimize bekliyoruz.

#BirlikteÇatalcayız