Çatalca Belediyesi

HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Görüntülenme : 559

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İlçemizde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Başkanımız Mesut Üner tarafından bir program tertip edilerek ilçemizde görev yapan din görevlilerinin haftası kutlandı.

Program, İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ve ilçe protokol üyelerimiz ile İlçe Müftülüğümüzde görevli din görevlilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından İlçe Müftümüz Mehmet Çelebi program açılış konuşmasını gerçekleştirdi.  Tüm din görevlilerinin haftasını kutlayan Çelebi,  “Bu organizasyonu düzenleyen ve bizlerin daima yanında olarak desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mesut Üner’e, bugün bizlerle birlikte olarak bizleri onurlandıran Kaymakamımıza, Cumhuriyet Başsavcımıza, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Muhtarlarımıza ve tün din görevlilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

İlçemize cami yamanın manevi huzurunu yaşıyoruz

Belediye Başkanımız Mesut Üner, yaptığı konuşmada Cami ve Din Görevlileri Haftasının hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmasında, “Camilerimiz, birliğin, kardeşliğin, dayanışmanın güçlendiği, dini ve milli değerlerimizin, Vatan ve aile sevgisinin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlarımızdır.  Camilerimiz tarih boyunca ibadet merkezi olmasının dışında birer ilim ve irfan yuvası olmuştur” sözlerine yer veren Başkanımız Mesut Üner, “Çatalca’mıza bizlerde Mehmet Akif Ersoy Camimizi ve vatandaşlarımız merkezimizde de bir camimiz olsun dedikleri için merkezimize Millet Bahçemiz ile birlikte bir cami yapmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. Din görevlilerimiz de toplumumuzun her kesimin her türlü ihtiyacında yardımına koşan, doğum ile ölüm arasında bizlere yol göstermeyi ve yardımcı olmayı vazife bilen, dini konularda halkımızın aydınlatılması, toplumsal konulara çözüm getirilmesi, dinimizin en doğru şekilde yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde önemli bir görev üstlenmişlerdir. Bu vesileyle,  siz değerli din görevlilerimiz ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyor, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor,  bütün din görevlilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerini kaydetti.

Program Belediye Başkanımız Mesut Üner’in ve protokol üyelerimizin plaket sunumları ile son buldu.

#BirlikteÇatalcayız