Çatalca Belediyesi

HEM BORÇ ÖDÜYOR HEM HİZMET EDİYOR, HEM DE YATIRIM YAPIYORUZ

Görüntülenme : 452

Çatalca Belediye Meclisimizin Ekim Ayı Toplantısı’na Başkanımız Mesut Üner’in “96 milyon bütçesi, 140 milyon borcu olan bir belediye teslim alarak hem borçları ödeyen hem de yatırım yaparak envanterine 2 milyar tapu ekleyen bir belediye haline getirdik” sözleri damga vurdu.

Çatalca Belediye Meclisimizin 2022 yılı Ekim Ayı Toplantısının 2. Birleşimi 07.10.2022 Cuma günü, saat 11’de Başkanımız Mesut Üner Başkanlığında, Belediyemiz Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Meclis Toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Başkanımız Mesut Üner Çatalca’mızın, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederek, hayırlara vesile olmasını diledi.

Meclisimizin 1. Gündem maddesi olan, “2023 Yılı Hazırlık Bütçesi ve İzleyen 2 yıl Bütçe Tahminleri ile 2023 Yılı Performans Programı” ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporu oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Bütçemizi halkımıza hizmet için kullanıyoruz

Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşma ile bütçemizin Çatalca’mıza hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek, “ 2019 yılında Çatalca Belediyesini 140 trilyon borçla teslim aldık. Bütçemiz 96 milyondu. Yani 96 milyon bütçesi, 140 trilyon borcu olan bir Çatalca Belediyesinden 2023 yılında bütçesi 685 milyon, borcu 100 milyon olan bir belediye haline geldik.  Hem önceki dönemin borçlarını ödüyoruz, hem Çatalca’mıza yatırım yapıyoruz. Belediyemizi ayakları üzerinde duran, o kadar iş yapıp aynı zamanda yatırım yapan ve aynı zamanda borç ödeyen bir belediye haline getirdik. Daha da iyi noktalara getireceğiz. Biz bütçemizi doğru kullanıyoruz, yerinde kullanıyoruz en önemlisi halkımıza hizmet için kullanıyoruz” dedi.

3,5 yılda 30 yıllık hizmet yaptık

Çatalca’nın her noktasını hizmetle buluşturduklarını ifade eden Başkanımız Mesut Üner, “Çatalca’mızın her mahallesine hizmet götürüyor, her meydanını yeniden inşa ediyoruz.3. 5 yılda 30 yıllık hizmet yaptık ilçemize. Örneğin, Spor Akademimizde 4500 çocuğumuza 12 ay boyunca spor yaptırıyoruz, Sürekli Eğitim Merkezimizde 16 öğretmen alarak bünyemize çocuklarımızı ücretsiz olarak LGS’ye üniversite sınavlarına hazırlıyoruz, tüm okullarımızda ki 9000 çocuğumuza her ay sınav yapıyoruz, bu çocuklarımıza ek kitap veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızı her ay düzenli olarak evlerinde ziyaret ediyoruz, hastalarımızı, askere gidecek gençlerimizi, yaşlılarımızı, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ziyaret ederek destek oluyoruz o kadar çok sosyal çalışmamız var ki. Biz yıllar sonra bu eserleri biz yaptık diyerek saymaktan yorulabileceğimiz bir 5 yıl geçiriyoruz. Tüm bu hizmetleri, eserleri yaparken de aynı zamanda  140 milyon borçla aldığımız belediyemizin borçlarını ödüyoruz. Çalışıyoruz, vatandaşlarımıza hizmet ediyor, yatırım yapıyor, Çatalca Belediyesinin envanterine 2 milyarlık tapu koyuyoruz. Biz bütçemizi Çatalca’mızın bir kuruşunu dahi zayi etmemek üzere kullanıyoruz. Bütçemiz Çatalca’mıza hayırlı olsun”  sözlerini kaydetti.

2.Gündem maddesi olan, “15.10.2021 tarih onaylı 1/1000 ölçekli Kestanelik Mahallesi Uygulama İmar Planı Değişikliğine yapılan itiraz” ile ilgili İmar Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

3.Gündem maddesi olan  “24.11.2020 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Ovayenice Mahallesi Uygulama İmar Planı Değişikliğine yapılan itirazlar” ile ilgili İmar Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisimizin 2022 Ekim Ayı Toplantısı 7 Kasım 2022 Pazartesi saat 11.00’de toplanmak üzere sona erdi.

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız