Çatalca Belediyesi

HOŞ GELDİN ÖĞRETMENİM

Görüntülenme : 568

Çatalca’mıza kazandırdığı tarihi projelerin yanı sıra, ilçemizin kronik sorunlarıyla da dertlenen Başkanımız Mesut Üner, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından ilçe tarihimizde ilk kez son öğretmen atamalarında seksen altı öğretmenin Çatalca’mıza atandığını ve ilçede öğretmen açığının büyük ölçüde kapandığını tüm ilçe halkımıza müjdelemişti.

Çatalca’mızda bu önemli eğitim müjdesi sonrası Çatalca Kaymakamlığımız tarafından ilçemize yeni atanan öğretmenlerimize tanışma kahvaltısı programı organize edildi. Organize edilen ‘’Hoş Geldin Öğretmenim.’’ tanışma kahvaltısı programına; Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Başkanımız Mesut Üner, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerimiz de katılım sağladı. Samimi ortamda gerçekleşen kahvaltı programında, ilçemize atanan öğretmenlerimiz Çatalca’mızda görev almaya başlamalarından dolayı sevinçli olduklarını ifade ederek, bu tanışma programı organizasyonundan oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler. Tanışma programının ardından günün anısına yeni atanan öğretmenlerimize Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Başkanımız Mesut Üner ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu tarafından hediyeleri takdim edildi.

‘’Hoş Geldin Öğretmenim.’’ tanışma kahvaltı programı sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Ne güzel ifade etmiş Başöğretmen ve Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘’Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.’’ Çatalca’mızda yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet edeceğimiz öğretmenlerimizin bizler için çok önemli olduğunu her fırsatta ifade etmiştik. Bu anlamda en son yapılan öğretmen atamasında ilçemize tarihte ilk defa 86 yeni öğretmen atanarak Çatalca’mızda öğretmen açığımız çok büyük oranda kapamıştık. Bugünde Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu ile birlikte ilçemize yeni atanan öğretmenlerimize düzenlenen "Hoş geldin Öğretmenim" tanışma programına katıldık. Bu vesileyle ilçemize yeni atanan öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor, Çatalca’mıza rekor sayıda öğretmen atamasında katkısı bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a şahsım ve ilçe halkımız adına çok teşekkür ederiz. Çatalca’mıza hayırlı olsun.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız