Çatalca Belediyesi

HOŞ GELDİN UMUDUMUZUN SEMBOLÜ

Görüntülenme : 665

Bereketli topraklarımız, tarihimiz, kültürümüz ve doğamızla İstanbul en güzel ilçelerinden biri olan Çatalca’mızda, baharın simgesi ve Çatalca’mızın sembolü erguvanlar açması, ilçe halkımızda büyük sevinç oluşturdu.

 

Açan erguvanlarımız ilçemize renk katarken, görüntüsüyle de göz kamaştırdı. İlçemize renk katan ve göz kamaştıran muhteşem doğa görüntüsünü fırsat bilen ilçe halkımız bu durumu değerlendirdi ve fotoğraf çektirip çektirdiği fotoğraflarını umut dolu mesajlar ile sosyal medyada paylaştı.

 

Erguvanlarımızın açılması ile ilgili bir sosyal medya paylaşımı da Başkanımız Mesut Üner’den geldi. Erguvan fotoğraflarıyla birlikte sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Hoş geldin umudun sembolü. Ne güzel ifade etmiş Atilla İlhan; ‘’Büyük bir rüzgâr dinledik dünya bahçesinde, erguvanî çiçekler açmıştı erguvanlar tebessümler vardı toprağın yeşermesinde ve gökler de çiçeklenmişti erguvanlar gibi. Biz insan selamları duyduk havada kanat kanat, yola çıkmış yedi iklim dört bucaktan turnalar gibi, toprak nefes nefese ve yıldızlar yalın. Serviler üşüyüp ürperdiler bu akşam ve mesut olmak dedik çocuklar gibi mesut olmak.’’ Evet kıymetli ve değerli Çatalca halkım. İstanbul’un Avrupa’ya açılan kapısı doğası ile göz kamaştıran şirin ilçemizde soğuk kış günlerinin sembolü beyaz örtü kalktıktan sonra, umudun, baharın ve ilçemizin sembolü festivalimize adını veren erguvanlarımız açtı. Umutlarımız tazelendi. Yüreğimiz ve gönlümüz açıldı. İşte böylesine güzel ve güneşli günlerde, üç günlük hayat yolunda küskünlüklerimizi geride bırakıp, yeniden yürekten gönülden bir, birlik ve kardeş olalım. Bu vesileyle tüm Çatalca halkıma erguvanlarımızın açması ile girmiş bulunduğumuz bahar mevsiminde önce sağlık, sonrasında mutluluk, huzur, başarı ve bereketli bir ömür diliyorum. Kalın sağlıcakla.’’ dedi.

 

 

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız