Çatalca Belediyesi

İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Görüntülenme : 485

Çatalca’mızda 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası düzenlenen törenlerle kutlandı.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı ilk ders zilinin çalması ile başladı. İlçemizde yeni ders yılının başlaması ve İlköğretim Haftası düzenlenen törenlerle kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Cumhuriyet Meydanımızda Atatürk Anıtımıza çelenk sunumu ile başlayan kutlama töreni Ferhatpaşa İlkokulu’nda düzenlenen program ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda öğrencilerin konuşmaları, halk oyunları gösterileri ve 1. Sınıf öğrencilerinin günün anlamı ve önemine dair özlü sözleri okuması ile devam etti.

Okul Müdürü Akif Bacaklıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu, Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Aydın ve İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş yapmış oldukları konuşmalarla yeni eğitim öğretim yılının hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundular.

Eğitime daima destek olacağız

Başkanımız Mesut Üner’i temsilen törenlere katılım gösteren Başkan Yardımcımız Hüseyin Aydın yaptığı konuşmada, “ Eğitim geleceğin anahtarıdır. Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda çocuklarımızın en güzel en eğitimli şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Bizler eğitimi desteklemenin, insanın ülkesine verebileceği en güzel hediye olduğuna inanıyoruz. Çünkü eğitim alanında yapılacak her yatırım bir milletin geleceğine yapılmış yatırımdır. Başkanımız Mesut Üner önderliğinde öğrencilerimizin çok daha iyi eğitim alması için çok önemli eğitime destek projelerini hayata geçirdik. Çatalca Belediyesi olarak eğitim için dün olduğu gibi bugünde, yarında elimizden gelen her şeyi yapmaya okullarımızın,  eğitim neferleri öğretmenlerimizin, siz değerli öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.  2022 - 2023 eğitim öğretim yılının, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve kıymetli velilerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum” sözleri ile yeni eğitim öğretim yılının hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Ferhatpaşa İlkokulunda düzenlenen tören İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’in, Başkan Yardımcımız Hüseyin Aydın’ın ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu’nun temsili ders zili çalması ile son buldu.

 

#BirlikteÇatalcayız