Çatalca Belediyesi

İYİ Kİ BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER VAR

Görüntülenme : 531

Başkanımız Mesut Üner, Sürekli Eğitim Merkezi’mizde yıl boyu sınavlara hazırlanan ve zorlu sınav sürecini atlatan gençlerimize, hayal etikleri üniversiteleri kazanmalarını dileyerek her şartta ve koşulda yanlarında olduğunu belirtti.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, Sürekli Eğitim Merkezimize devam ederek üniversite sınavına hazırlanan gençlerimiz ile bir araya geldi.

Öğrencilerimiz için tertip edilen programa, İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yunus Taslı, Başkan Yardımcımız İkram Kaya, Meclis Üyemiz Tuba Uzun ve Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Erdoğan Atlas yanı sıra öğretmen ve velilerimiz de katılım gösterdi.

Başkanımız Mesut Üner, göreve geldiği günlerde İstanbul’un eğitimde en son sıradaki ilçesinin Çatalca olduğunu görmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, eğitimi öncelikleri arasına aldığını ve süratle projeleri hayata geçirmeye başladıklarını ifade etti.

Eğitim vazgeçilmezimiz

Konuşmasına, çocuklara, gençlere dokunacak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak geleceğe hazırlayacak çalışmalar yapmanın hayali olduğunu belirterek başlayan Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Belediye Başkanı olduğumda öncelikle çocuklarımız, için gençlerimiz için projelerimizi hayata geçirdik. Eğitim dedik, spor dedik çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutalım istedik. Gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, özel kurslara gitme imkânı olmayan öğrencilerimize hayal ettikleri üniversiteyi kazanabilmeleri için imkan sunmak ve ailelerimize destek olmak için Sürekli Eğitim Merkezimizi açtık. Üniversiteye hazırlanan, üniversitede okumayı hedefleyen gençlerimizin önünde hiç bir engel kalmasın istedik. Bu anlamda işbirliği içerisinde çalıştığımız Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitimi Müdürlüğümüz ve çok değerli öğretmenlerimize bu hayalimize ortak oldukları için çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bu yıl ilçemizde 9000 çocuğumuza deneme sınavları yaptık. Ülkemizin yarınları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için eğitime her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Her zaman emrinizdeyiz

Bu yıl Sürekli Eğitim Merkezimizde yoğun bir şekilde sınava hazırlanan gençlere hayat boyu başarı dileyen Başkanımız Mesut Üner, “Tam 49 hafta, 4950 saat... Kimi gün yoruldunuz, sıkıldınız, kimi gün ders bitmesin istediniz. Sevgili Gençler, Sürekli Eğitim Merkezimizde birlikte çıktığımız yolun, beraber yaşadığımız sınav maratonunun sonuna geldik. Bu bir veda değil... Sizler için yepyeni bir başlangıç. Hepinizin hayal ettiği üniversitelere girmenizi diliyorum. Görünmez kahramanlarımız öğretmenlerimize, değerli ailelerimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler, Sürekli Eğitim Merkezimizi her geçen gün büyüterek, geliştirerek Çatalca'mızın tüm evlatlarına ve ailelerimize destek olmaya devam edeceğiz. Sevgili Kardeşlerim, unutmayın, kapımızda, gönlümüzde sizlere daima açık. Bilin ki, ne zaman ihtiyacınız olursa emrinizdeyiz. Yolunuz açık, bahtınız aydınlık olsun” sözlerini kaydederek hediyelerini takdim etti.

İyi ki Başkanımız Var

Öğretmenler ve sınav heyecanı biten öğrenciler düzenlenen programda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken kendilerine daima destek olan Başkanımız Mesut Üner’e teşekkürlerini sundular. Yapılan konuşmalarda Sürekli Eğitim merkezinde sağlanan imkânların tüm yıl boyunca çalışmalarına büyük destek olduğu belirtilirken, eğitime bu kadar önem veren, sınav ücretlerini karşılayan ve üniversiteye başlayan her öğrenciye burs veren bir başkana sahip olmanın haklı mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “İyi ki Başkanımız var” dediler.

 #BirlikteÇatalcayız

#ÇalışıncaOluyor