Çatalca Belediyesi

KALEİÇİ SURLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ

Görüntülenme : 668

Gerçekleştirdiği projelerle ile Çatalca’mızı spor, sanat, tarım, tarih ve kültür gibi alanlarda çekim merkezi yapmaya kararlı olan Başkanımız Mesut Üner,    Kaleiçi mahallemizde ki ‘’Surların Restorasyonu’’ projesini başlattıktan sonra çalışmalarına aralıksız devam ederken, çok önem verdiği yerinde denetimlere de devam ediyor.

Kaleiçi mahallemizde ki restorasyon çalışmaları tamamlandığında mahalle,     hem yerli ve yabancı turistlere hem de dizi ve film çekimlerine ev sahipliği yapabilecek.

Restorasyon çalışmalarının denetimi sırasında açıklamalarda Başkanımız Mesut Üner;  ‘’Bir neslin yarınlarını, bir önceki nesil belirler sözüne her vakit çok değer veririm. Tarihi ve kültürü ile İstanbul çekim merkezi olacak Çatalca’mız da, Kaleiçi surları restorasyonu çalışmalarımıza devam ediyor ve tarihimize sahip çıkıyoruz. Tarihi ve Mistik atmosferi ile Kaleiçi Mahallemizde 32 ada 8 parseldeki Maliye Lojmanında Restorasyon çalışmalarımıza da aralıksız devam ediyoruz. Tüm bu çalışmalarımız tamamlandığında Çatalca’mız İstanbul’un tarihi ve kültürü anlamında da çekim merkezi olacak. Restorasyon çalışmalarımızın ‘’Tarihi Kentler Birliği’’ tarafından ödül alması ayrıca anlamlı ve güzel oldu.’’dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız