Çatalca Belediyesi

KÜLTÜR - SANAT İLÇESİ ÇATALCA

Görüntülenme : 549

Çatalca ilçemiz, Başkanımız Mesut Üner döneminde sadece ilçemize kazandırılan mega projelerle değil, gerçekleşen muhteşem etkinliklerle de adeta kültür - sanat ilçesi kimliği kazandı. Bu anlamda Çatalca’mızda ‘’Dünya Tiyatrocular Günü’’ etkinliklerini de unutulmadı ve muhteşem bir Pazar gününde çocuklar ile ailelerinin yoğun katılımıyla çocuk tiyatrosu performansı sergiledik.

Dünya Tiyatrocular Günü etkinlikleri kapsamında, Çatalca Belediyesi Tiyatro Akademimiz Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezinde ücretsiz olarak ‘’Büyüyünce Ne Olacaksın?‘’ adlı çocuk oyununu sergiledi. Oyuna ilgi oldukça yoğundu. Çatalca Belediyesi Tiyatro Akademisi öğrencilerimiz muhteşem bir oyun performansı sergiledi. Salonda bulunan çocuk izleyicilerin yanı sıra, çocuklarla gelen velilerde çocuklarıyla birlikte oldukça keyifli anlar yaşarken, Başkanımız Mesut Üner’e böylesine kıymetli kültür-sanat organizasyonu için teşekkür ettiler. Tiyatro etkinliğinin sonunda salona gelen konuklarımızın, Kültür Merkezinin hemen yanı başında bulunan Başkanımız Mesut Üner’in yakın dönemde açılışını gerçekleştirdiği Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi’ne geçip, keyifli bir hafta sonu geçirdiği gözlerden kaçmadı.

Pazar günü organize ettiğimiz tiyatro etkinliğimiz sonrasında açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Görev süremizin ilk dört yılında Çatalca’mıza sadece mega projeler kazandırmakla kalmadık. Aynı zamanda ilçemizin kültür, sanat, spor ve eğitim gibi her alanda büyümesi gelişmesi için çalışmalar gerçekleştirdik. Bugünde Dünya Tiyatrocular Gününü unutmayı asla kabullenemezdik. Öncelikle kültür ve sanat hayatına katkı sağlayan tüm emektar tiyatro sanatçılarımızın gününü kutlarım. Sonrasında ise Çatalca Belediyesi Tiyatro Akademisi Çatalca Belediyesi tüm eğitmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim. Zira bugün ki şahit olduğumuz bu değerli atmosfer, bizlerin kültür ve sanat çalışmalarımızda ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösterdi. Daha nice böylesine keyifli kültür ve sanat dolu günlerde buluşmak umudu ve dileğiyle Dünya Tiyatrocular Günü kutlu olsun.’’ dedi.

 

#EserlermizVaatlerimiziGeçti  

#BirlikteÇatalcayız