Çatalca Belediyesi

MÜJDELER İLÇESİ ÇATALCA’MIZ

Görüntülenme : 1147

Çatalca’mız, Başkanımız Mesut Üner’in görevinin sadece ilk üç yılında projelerini birer birer yerine getirmesiyle birlikte adeta altın çağını yaşıyor. Çatalca’mızda nerdeyse bir projenin açılışı yapılırken, diğer projenin temeli atılıyor. Bu anlamda Başkanımız Mesut Üner’den Çatalca’mıza bir müjde daha geldi. Bu önemli müjdeye en çok ilçemizde yaşayan roman vatandaşlarımız sevindi.

 

 

Yıllardır Çatalca’mızda Ferhatpaşa mahallemiz ‘’Manisa Bayırı’’ mevkiimizde roman vatandaşların yaşadığı hanelerin durumu sadece ilçemizde yaşayan roman vatandaşlarımızı değil tüm Çatalca halkımızı ve Başkanımız Mesut Üner’i de oldukça üzüyordu. Konuya üzülmekle kalmayan Başkanımız Mesut Üner, göreve gelir gelmez hemen kolları sıvadı konunun çözümü için çalışmalara başladı. Ankara’da konun çözümü için yoğun temaslar sağlayan Başkanımız Mesut Üner, çözüm için yoğun temaslarını başarıyla tamamlayıp projenin başlangıç müjdesini verdi.

 

 

Çatalca’mızda sadece roman vatandaşlarımızı değil tüm halkımızı sevindiren müjdeyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Bizler Çatalca’mızda bin bir renk tek milletiz. Çatalca’mızın en güzel renklerinden roman kardeşlerimize olan sevgimizi, muhabbetimizi sadece sözde bırakmadık. İlçemizin çok önemli bir rengi olarak gördüğümüz roman kardeşlerimize yönelik İstanbul ve Türkiye’de örnek projemizi de artık hayata geçirmeye başladık. Çatalca’mızda roman vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı Ferhatpaşa Mahallemiz Manisa Bayırında verdiğimiz sözümüz artık hayata geçmeye başladı. Çatalca’mızda kentsel dönüşümü ilçemizin demografik ve ekolojik yapısına uygun “Yerinde Kentsel Dönüşüm” anlayışımızla gerçekleştiriyoruz.  Yakında başlayacak yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarımızla ilgili 273 adet hane tespit etmiştik. Şimdide projemizin yapımına başlamadan önce roman vatandaşlarımızı belediye garajımızın olduğu ek hizmet binamıza davet ederek, TOKİ ile birlikte mutabakat çalışmalarımıza başladık. Çatalca’mızdaki hayatımızın renklerinden roman kardeşlerimize hayırlı olsun.  Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ilçemizi ziyaretleri sırasında projeye destek sözü veren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.’’ dedi

 

#BirlikteÇatalcayız