Çatalca Belediyesi
 Öğretmenlerimiz ile Unutulmaz Yeşilçam Gecesi

Öğretmenlerimiz ile Unutulmaz Yeşilçam Gecesi

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, geleceğimizin mimarı öğretmenlerimize 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde unutulmaz bir Yeşilçam Gecesi armağan etti. 


Yeşilçam Konsepti ile Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen gecenin ev sahipliğini Başkanımız Mesut Üner ve eşi Aydan Üner yaptı. Unutulmaz geceye Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, ilçemizde görev yapan birbirinden değerli öğretmenlerimiz ile aileleri katıldı. Program; ilçemizde ebediyete intikal eden öğretmenlerimiz ile ilgili video gösterimi ile başlarken, salonda duygusal anlar yaşandı. 


Gecenin onur konukları; sinema, tiyatro ve müzik dünyasının duayen sanatçıları oldu. Hababam Sınıfı’nın unutulmaz sahnelerine hayat veren Ahmet Arıman, Tuncay Akça, Ergun Sözen, Teoman Ayık, Dilaver Gür, Fazıl Ender Uzun, Timur Acarkan ve Mahmut Açan filmlerinden sahnelerinin yer aldığı video gösterimi eşliğinde sahneye çıkarken, öğretmenlerimize geçmişe yolculuk yaptırdı. Tiyatro oyuncuları; Tuna Arman, Çetin Altay, Atilla Yiğit, Ayşe Tunaboylu ve Nami Esatgil geceye renk kattı. Türk müziğinin unutulmaz isimleri; Zekai Tunca, Necla Akben, Çatalca Belediyesi TSM Korosu Eğitmeni ve TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Cengizhan Sönmez, Umut Akyürek, Cihan Yıldız, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitmeni Bölümü Öğretmeni ve Ses Sanatçısı Gülşah Sönmez, Cengiz Çelikel eşsiz şarkılarını öğretmenlerimiz için seslendirdi. 


“24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun”


Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin; “İlçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor ve tüm öğretmenlerimiz adına böyle muhteşem bir geceyi tertip eden Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi. 


Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner; “24 Kasım, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim seferberliğini başlattığı ve bu anlamlı günü öğretmenlerimize armağan ettiği gündür. Öğretmenlik gibi kutsal bir görevi büyük bir sorumlulukla yerine getiren çok değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” sözleriyle öğretmenlerimizin gününü kutlarken, gecenin onur konuğu olan birbirinden kıymetli sanatçılarımıza da teşekkürlerini sundu. 


Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, bu anlamlı ve özel gece için Belediye Başkanımız Mesut Üner’e teşekkür ettiği konuşmasında geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. 


Gecenin Sürpriz İsmi Yeşilçam’ın Kadife Sesli Sanatçısı Belkıs Özener Oldu


Yeşilçam filmlerinin unutulmaz şarkılarını seslendiren kadife sesli sanatçımız Belkıs Özener, gecede sahne alarak, hepimizin hayatına dokunan dillere pelesenk olmuş şarkılarını alkışlar eşliğinde seslendirdi. Sahnede usta sanatçıya oğlu Barkın Özener eşlik etti. 


Yeşilçam Gecesi’nin Onur Konuğu eşsiz sanatçılara plaketleri; Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Belediye Başkanımız Mesut Üner ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin tarafından takdim edildi. 


#BirlikteÇatalcayız