Çatalca Belediyesi

SEVİMLİ DOSTLARIMIZ YAŞAMIN BİZLERE EMANETİDİR…

Görüntülenme : 435

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, çocuklarımızın geleceği için onlara küçük yaşlardan itibaren doğayı, hayvanları, bitkileri sevdirmeliyiz diyerek bir farkındalık etkinliği düzenledi.

Çatalca’mızda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle farkındalık etkinliği düzenlendi. Başkanımız Mesut Üner doğa, hayvan, bitki gibi çevre bilincinin çok erken yaşlardan itibaren çocuklara verilmesi gerekliliğinin altını çizerek ilçedeki tüm anaokullarına sevimli dostlarımız için mama dağıttırdı.

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından okullar ziyaret edilerek mamalar dağıtılırken, minik öğrenciler ise hayvanlara olan sevgilerini anlatarak mutluluklarını dile getirdiler.

Lütfen daha duyarlı olalım

Başkanımız Mesut Üner, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün dünyada insanlardan başka canlılar olduğunu anlamak, onların yaşam alanlarına müdahale etmemek, yaşama hakkına saygı duymak ve sessiz dostlarımız için farkındalık oluşturmaya vesile olan bir gün olduğunu belirterek,  “Çocuklarımıza çevre bilincini kazandırmanın en temel yolu sevgiden geçer. Çünkü insan, sevdiği şeyi korumak ister. Çocuklarımızın geleceği için onlara küçük yaşlardan itibaren doğayı, hayvanları, bitkileri sevdirmeliyiz. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde ilçemizdeki tüm anaokullarımızı ziyaret ediyor, minik öğrencilerimize hayatı paylaştığımız sevimli dostlarımız için mama hediye ediyoruz. Yaşamları biz insanlara emanet olan sevimli dostlarımız için bir gün değil lütfen her gün hepimiz daha duyarlı olalım” ifadelerine yer verdi.

#BirlikteÇatalcayız