Çatalca Belediyesi

TURİZM FUARINDA ÇATALCA RÜZGARI

Görüntülenme : 585

İlçemizde her fırsatta ‘’Çatalca’mızın adını başarılarıyla tüm Türkiye ve Dünya duyacak.’’ açıklamasını yapan Başkanımız Mesut Üner, dünyanın en büyük beşinci turizm fuarında hazırlattığı ilçemiz tanıtım standıyla Çatalca’mızın tanıtımının yapılmasını sağladı. Çatalca Belediyesi tanıtım standımıza olan yoğun ilgi ve alaka dikkat çekti.

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan ‘’EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’’ 9–12 Şubat 2022 tarihlerinde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 25’inci kez İstanbul’da bir araya getirdiği fuara yurt dışından birçok ülke ve yurt içinden il-ilçeler katılım sağladı. Böylesine önemli bir fuarda Çatalca Belediyemizin yer alması ilçemiz tanımına katkı anlamında ilçe halkımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Çatalca Belediyesi standımıza yoğun ilgi dikkatlerden kaçmazken, mevcut Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve geçmiş dönem Kültür ve Turizm Bakanlarımızdan Bülent Akarcalı, AK İstanbul Milletvekilimiz Tülay Kaynarca, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve geçmiş dönem Çatalca Kaymakamımız şimdiki Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’in yanı sıra birçok fuar protokolü de Çatalca standımıza yoğun ilgi gösterdi. Yazılı ve görsel bas yanı sıra birçok fuar protokolü de Çatalca standımıza yoğun ilgi gösterdi. Yazılı ve görsel basın fuar boyunca Başkanımız Mesut Üner ile röportajlar yaptılar. Çatalca Belediyesi standımızda pirinç, mangal kömürü, yoğurt, su ve Başkanımız Mesut Üner’in belediyemiz arazilerine Ayçiçek ekip çıkan ayçiçeklerden ürettiği ve ihtiyaç sahibi ilçe halkımıza dağıttığı Ayçiçek yağlarımız katılımcıların en çok ilgi gösterdiği ürünlerimiz oldu. Çatalca Belediyesi standımızda ziyaretçileri misafir eden Başkanımız Mesut Üner, Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ile diğer katılımcı stantlarını ziyaret etmeyi ihmal etmediler. Diğer stantları ziyaret eden Başkanımız Mesut Üner ve Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Çatalca’mız tanıtımına katkıda bulundu. Çatalca Belediyesi tanıtım standımız, dünyanın en büyük beş fuar organizasyonundan biri olan Emitt yönetimi tarafından, Emitt 2022’de destinasyonlar dalında bölgenin havasını en iyi yansıtan standı oldu.

Adeta Çatalca rüzgarının estiği yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının olduğu fuar sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Çatalca’mız doğası, tarihi, kültürü, tarımı ve turizmiyle dünya şehri İstanbul’un Avrupa’ya açılan kapısı ve en büyük yüz ölçümlü ilçesi. Böylesine kıymetli ve değerli ilçemizin dünyanın en büyük turizm fuarında tanıtılması bizler için oldukça önemliydi. Yurt içi yurt dışından oldukça yoğun katılımın olduğu fuarda ilçemizi tanıtmanın sevinci ve gururu anlatılmaz yaşanır. Standımızda pirincimizi, mangal kömürümüzü, suyumuzu, yoğurdumuzu ve Ayçiçek yağımızı tanıttık. Çatalca Belediyesi tanıtım standımız, dünyanın en büyük beş fuar organizasyonundan biri olan Emitt yönetimi tarafından, Emitt 2022’de destinasyonlar dalında bölgenin havasını en iyi yansıtan standı oldu. Hasılı verimli bir fuar oldu. Bu vesileyle kıymetli tanıtım çalışmamızda emeği geçen Meclis Üyemiz ve İBB Kültür Komisyonu Başkanımız Ahmet Rasim Yücel’e, Kültür İşlerinden Sorumlu Meclis Üyemiz Tuba Uzun’a ve ekibine çok teşekkür ederim. İlçemiz tanıtımına hayırlı ve bereketli olsun.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız