Çatalca Belediyesi

VEFA İLÇESİ ÇATALCA’MIZ

Görüntülenme : 853

Çatalca’mıza görevinin ilk üç yılında cumhuriyet tarihimizin en önemli hizmetlerini kazandırarak ilçemize adeta altın çağını yaşatan Başkanımız Mesut Üner, tarihi hizmetlerinin yanı sıra tevazu sahibi duruşu, halkımızla kurduğu gönül köprüleriyle ve vefasıyla Çatalca’mızda taraflı-tarafsız halkımızın takdirini kazanmaya devam ediyor.

İlçe merkezimize rahat bir nefes almasını sağlayan sosyal donatı alanı yapımını sağlayıp, adına önceki dönem rahmetli belediye başkanımız Cem Kara’nın adını veren ve Cem Kara Yaşam Vadisi’ni Çatalca’mıza kazandıran Başkanımız Mesut Üner, yine ilçemize kazandırdığı bir başka yaşam alanına da geçmiş dönem belediye başkanlarımızdan İsmail İp’in adını vermişti. Böylesine yaptığı projelerin merkezine vefasını konumlandıran Başkanımız Mesut Üner, Muratbey mahallemizin şehitleri ve Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her zaman hatırlatacak anıtları Muratbey mahallemize kazandırarak yine gönüllerde taht kurdu.

Vatan kahramanlarımızı her zaman hatırlatacak anıtlarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’8 Şubat 1913’te Balkan Savaşı sırasında şehit olan ve Muratbey mahallemize ismi verilen Murat Yüzbaşımız ve yine mahallemiz halkından 1974 Kıbrıs Barış Harekâtımız sırasında şehit olan Mehmet oğlu Er Mehmet Ali Gümüş adına Muratbey mahallemize anıt yapımı gerçekleştirdik. Aynı zamanda Muratbey mahallemizdeki belediye ek hizmet binamıza Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtının yapımını sağladık. Çatalca’mızda bugünlerimizi borçlu olduğumuz vatan kahramanlarımız her zaman anılmaya devam edecek. Vatan sizlere minnettar.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız