Çatalca Belediyesi
 Yarım Asırlık Okulumuzun Ata’mızın Adını Almasından Onur ve Mutluluk Duyuyorum

Yarım Asırlık Okulumuzun Ata’mızın Adını Almasından Onur ve Mutluluk Duyuyorum

Görüntülenme : 1341

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner,  binlerce öğrenci yetiştiren ilçemizin en köklü okullarından olan Çatalca Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin, Çatalca Atatürk Anadolu Lisesi olarak yapılan isim değişikliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

1967-1968 yıllarında Çatalca Lisesi adıyla açılan ve uzun yıllardan beri Çatalca Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak eğitim hizmeti sunan lise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan dönüşümle Anadolu Lisesi oldu. 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren lise Çatalca Atatürk Anadolu Lisesi adıyla eğitim verecek.

İlçemizde eğitim için her türlü çalışmayı yapan ve bu konunun üzerinde önemle durarak gerekli görüşmelerde bulunan Başkanımız Mesut Üner, ‘Başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere İlçe Kaymakamımız İnci Sezer Becel’e,  ilçemizdeki görev süresince okulun ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda Anadolu Lisesine dönüşümü için gerekli çalışmaları yapan önceki dönem İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Erşahin’e, İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Tayfun Özyolcu ve Okul Müdürümüz Recep Çepni’ye teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle emeği geçenlere teşekkür ederken, ilçemizde eğitim için yapılan her çalışmanın geleceğimiz için çalışmak olduğunu ifade etti.

Çatalca Atatürk Anadolu Lisemiz hayırlı uğurlu olsun

Başkanımız Mesut Üner, kendisinin de eğitim gördüğü ve ilçemizde binlerce öğrenciyi yetiştiren okulun yeni isminden onur duyduğunu belirterek hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başkanımız Mesut Üner sözlerinde,  “Yarım asırlık tarihine yaraşır şekilde ilçemizin ve ülkemizin geleceğine katkı sunacak değerler yetiştiren Lisemizin, Ulusumuzun Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını almasından onur ve mutluluk duyuyorum. Anadolu Lisesine dönüşümü gerçekleşen Çatalca Atatürk Anadolu Lisemizin öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere tüm ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kaydetti.

#BirlikteÇatalcayız