Çatalca Belediyesi
 YİĞTLERİMİZ ER MEYDANINA ÇIKIYOR

YİĞTLERİMİZ ER MEYDANINA ÇIKIYOR

Görüntülenme : 382

21. Erguvan Festivali Gelenekselimizde Ata sporumuz Güreşi Çatalca’mızda yaşatıyor, gelecek kuşaklarımıza taşıyoruz.

Çatalca Yağlı Güreşleri öncesi Başkanımız Mesut Üner, Başpehlivanların katılımı ile basın toplantısı düzenledi.

İlçemizde güreş ile birlikte sporun birçok branşına ve sporculara verilen önem ile çalışmaların dile getirildiği toplantıda Başkanımız Mesut Üner yağlı güreşlere katılcak tüm güreşçilerimize başarılar diledi.

Başkanımız sözlerinde, “Ata sporumuz Güreşi Çatalca’mızda yaşatıyor, gelecek kuşaklarımıza taşıyoruz. İlçemizde güreş sporuna verdiğimiz önem, destek ve yaptığımız çalışmalar sonucunda gençlerimiz güreşte başarıdan başarıya koşuyor. Gençlerimizle gurur duyuyoruz 30 Ağustos’ta gerçekleştireceğimiz Geleneksel Çatalca Yağlı Güreşlerimiz öncesinde Başpehlivanlarımızla ve siz değerli basın mensuplarımız ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldik. Katılan tüm pehlivanlarımıza ve basınımızın değerli mensuplarına teşekkür ediyorum. Ulu Camii Çayır alanımızda er meydanına çıkacak tüm güreşçilerimize başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkanımız Mesut Üner toplantı sonrası Güreş Ağamız Şeref Tatlı ile birlikte Ulu Camii yanında yer alan güreş alanında yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

 

#ErguvanFestivali

#BirlikteÇatalcayız