Çatalca Belediyesi

YÖRESEL VE HALKIN PAZARI

Görüntülenme : 795

Göreve geldiği günden bugüne Çatalca’mıza kazandırılan projelerle ilçemize adeta altın çağını yaşatan Başkanımız Mesut Üner, şimdide direk üretici ile tüketicinin buluştuğu ve taze günlük ürünlerin bulunduğu yöresel halk pazarımızı yeni yerinde ilçe halkımızın hizmetine sundu. Göreve gelir gelmez ilçe halkına Başkanımız Mesut Üner tarafından kazandırılan yöresel halk pazarımız, yeni yerinde daha verimli ve konforlu bir yöresel halk pazarı oldu.

 

 

Güzel yazdan kalma güneşli bir Pazar gününü fırsat bilen Başkanımız Mesut Üner, hafta sonu tatili demeden, ilçe halkımıza kazandırdığı yöresel halk pazarımızı ziyaret etti. Başkanımız Mesut Üner, ziyaret sırasında yeni yerinde yöresel halk pazarının eksiği olup olmadığını denetlerken, pazar alanımızdaki üreticimiz ve tüketicimizle istişarelerde bulunmayı ihmal etmedi. Pazar alanında gerek üreticilerimizin gerekse tüketicilerimizin Başkanımız Mesut Üner’e gösterdiği samimi ilgi ve alaka dikkatlerden kaçmadı. Başkanımız Mesut Üner’de ilçemize kazandırdığı yöresel halk pazarımızdaki üretici ve tüketicilerin, kendisine gösterdiği samimi ilgi ve alakadan dolayı oldukça mutlu olduğu gözlerinden okunuyordu.

 

 

Çatalca’mıza kazandırdığı yöresel halk pazarımız ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Dünya şehri İstanbul'un en bereketli toprakları olan Çatalca'mızda doğrudan üreticiden, tüketiciye yöresel ürün satışı gerçekleştirme imkanının daha konforlu ve verimli olması için Yöresel Pazar alanımızı yeni yerine taşıdık. Pazarımızı mevcut pazarın hemen yanında bulunan çevre yolunun diğer yanına aldık. Yapımını tamamladığımız ve ilçe halkımızın hizmetine sunduğumuz Yöresel Pazar alanımızda, hem pazar esnafımızla hem de halkımızla istişare etme fırsatımız oldu. Ziyaretimiz sırasında halkımızın bizlere olan ilgisi, sevgisi ve sözleri bizlere güç verdi. Yapımını tamamladığımız yeni Yöresel Pazarımızda ilçemizde üretilen yoğurt, yağ, geleneksel yöntemlerle üretilmiş ev yapımı turşu, tarhana, erişte, köy ekmeği, ev salçası gibi birbirinden lezzetli yöresel tatlarımız ve nohut, fasulye, mısır, bulgur gibi bakliyatlar, mevsimsel taze meyve ve sebzelerin satışı üreticiden tüketiciye aracı olmadan gerçekleşiyor. Çatalca'mızda üreticilerimizden tüketicilere giden zorlu ve meşakkatli çalışma yolunda, üreticilerimizi asla yalnız bırakmayacağız. İlçemize hayırlı olsun.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız