BAHARIN VE ANNELER GÜNÜ’NÜN ÇOŞKUSU BİRLİKTE YAŞANDI

Belediye Başkanımız Erhan Güzel Akalan Mahallemizde düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü etkinliğine katıldı.

Akalan Mahalle Muhtarımız Abdül Yörük ev sahipliğinde düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü etkinliğine katılan Başkanımız Erhan Güzel, vatandaşlarımızla bir araya gelerek bahar bayramının ve annelerimizin gününün kutlama coşkusuna ortak oldu.

Etkinliğe katılan vatandaşlarımızla baharın müjdecisi Hıdırellez ateşini birlikte yakan Başkanımız, müzikler eşliğinde yapılan danslara eşlik ederek Anneler Günü’nü çocuklar ve annelerle birlikte yaşadı.

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Erhan Güzel, sözlerinde birlik ve beraberlik vurgusu yaparken binlerce yıllık bir geleneğin nesilden nesile aktarılmasının önemine değindi.

Hıdırellez Kültürel Mirasımızdır

Böylesine güzel bir etkinlik düzenleyen Akalan Mahalle Muhtarımız Abdül Yörük’e, etkinliğe katılım sağlayan Muhtarlar Derneği Başkanı  Erdal Yılmaz ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür eden Başkanımız Erhan Güzel konuşmasında; “Değerli Hemşehrilerim, sözlerime başlamadan önce Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere, kıymetli annelerimizin, anne adaylarının, bu eşsiz duyguyu yüreklerinde taşıyan tüm kadınların ve şehitlerimizin bizlere emaneti annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, saygıyla ellerinizden öpüyorum. Bugün burada, binlerce yıllık bir geleneği kutlamak ve birlikte olmanın mutluluğunu yaşamak için toplandık. Akalan Mahallemizin kıymetli vatandaşları; Hıdrellez, doğanın uyanışını, bereketi ve yeniden doğuşu simgeler. Baharın müjdecisi olarak kabul edilen bu özel gün, toplumumuz için önemli bir kültürel mirastır. Hıdrellez, aynı zamanda dostlukları pekiştirmenin, geçmişi hatırlamanın ve geleceğe umutla bakmanın da bir zamanıdır. Bu vesileyle, bir araya gelerek birlikte olmanın, paylaşmanın ve sevgiyi artırmanın değerini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Baharın tüm güzellikleriyle yaşandığı, doğanın uyanışına tanıklık ettiğimiz bu günlerde, birlik ve beraberlik içinde daha güzel günlere ulaşacağımıza olan inancımızı güçlendirelim. Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin Hıdırellez’ini en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Önceki HaberANNELERİMİZ EN KIYMETLİLERİMİZ… BAŞIMIZIN TACIDIR
Sonraki HaberÇATALCA HEPİMİZİN… MADEN OCAKLARINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ