ANNELERİMİZ EN KIYMETLİLERİMİZ… BAŞIMIZIN TACIDIR

Çatalca Belediye Başkanımız Erhan Güzel Anneler Günü’ne özel bir etkinlik hazırlayarak bu anlamlı günde annelerimizle bir araya geldi.

“Bizim en kıymetlilerimiz annelerimizdir” diyen Çatalca Belediye Başkanımız Erhan Güzel Anneler Günü dolayısıyla kahvaltılı program tertip etti. Annelerimiz için günler öncesinden başlayan heyecanlı hazırlıklarla Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezi yanında bulunan Halı Saha güne özel olarak hazırlandı.

Yoğun katılımla gerçekleşen Anneler Günü programına ilçemiz Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’te eşlik ederken, Başkanımız Erhan Güzel tüm masaları ziyaret ederek tüm annelerimizin gününü kutladı.

Belediye Başkanımız Erhan Güzel günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada, anneliğin önem ve değerine vurgu yaptı.

Konuşmasına,Varlığımızın sebebi, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, yolumuzu aydınlatan güneşimiz, rehberimiz, elleri öpülesi annelerimiz, Anneler Günü programımıza hoş geldiniz. Hoş geldiniz safalar getirdiniz.” sözleriyle başlayan Belediye Başkanımız, konuşmasının devamında; “İyi ki varsınız, iyi ki bizlerlesiniz. Çünkü fedakârlığın, sabrın ve sonsuz sevginin temsili annelerimiz her birimizin en kıymetlisidir. Bugün buradaki kahvaltı programımızda, Anneler Günü'nü kutlamak ve annelerimizin kutsal görevlerini anmak ve sizlere olan maneviyat duygularımızı hissettirebilmek için bir araya geldik. Bu özel günde, annelik kavramının önemine ve değerine vurgu yapmak istiyorum. Annelerimiz, hayatımızın en kıymetli varlıklarıdır. Onlar, sevgi, şefkat ve fedakârlıkla dolu birer melek gibidirler. Annelerimiz, bizi dünyaya getiren ve hayata ilk adım attığımız andan itibaren yanımızda olan, bizlerin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan, kendi yemeyen evladına yediren, kendi içmeyen evladına içiren, kendi giymeyen evladına giydiren ve bizlerin gözlerimizin içine bakarak her zaman üzerimize titreyen kişilerdir. Onların sevgisi, bizim için her zaman güç ve ilham kaynağı olmuştur.

Toplumumuzun temel taşı annelerimizdir

Bugün, Anneler Günü'nü kutlarken, sadece kendi annelerimizi değil, aynı zamanda tüm anneleri anıyoruz. Annelerimiz, toplumumuzun temel taşlarıdır ve onların varlığı, bir toplumun sağlıklı ve mutlu olmasının anahtarlarından biridir.

Anneler Günü'nü kutlarken, Peygamber Efendimizin "Cennet annelerin ayakları altındadır" hadisini hatırlamak da önemlidir. Bu hadis, annelerimizin kutsallığını ve değerini bizlere hatırlatır.

Şehitlerimizin emaneti annelerimiz hepimizin annesidir

Bu özel günde, annelerimizi kutlamanın yanı sıra yüreğinde acı ve hüzün taşıyan annelerimizi de unutmayalım. Şehit anneleri, ülkemizin ve milletimizin en değerli varlıklarından biridir. Onlar, evlatlarını vatan için feda etmiş kahraman anneler olarak artık her birimizin de anneleri olmalıdır.

Bugün, onların acılarını ve yaşadıkları hüznü anlayarak, yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Şehit annelerine olan saygımızı ve minnettarlığımızı her fırsatta göstermeli ve onların yalnız olmadıklarını bilmelerini sağlamalıyız.

Peygamber Efendimizin şehit annelerine olan şefkati ve saygısı da unutulmamalıdır. Onun hadislerinde, şehit annelerine verdiği değeri açıkça ifade etmiştir. Bizler de Peygamberimizin öğretilerinden ilham alarak, şehit annelerimize olan saygımızı ve minnettarlığımızı göstermeliyiz.

“Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir”

Ayrıca, Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de annelere verdiği önemi unutmamalıyız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; “Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir.” sözü annelerimizin toplumumuzdaki önemini vurgulamaktadır.

Atatürk, Türk kadınına verdiği değerle ve hemen hemen bütün dünya ülkelerinden önce tanıdığı haklarla, kadınlarımızın ve dolayısıyla annelerimizin toplumdaki önemini tam manasıyla vurgulamıştır. Aynı zamanda annesi Zübeyde hanıma olan sevgisi ve ona karşı göstermiş olduğu saygıyla da hepimize örnek olmuştur.

Bu vesileyle, Peygamber Efendimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anarken, ebediyete irtihal eden tüm annelerimizi sevgi ve minnetle anıyorum. Anneler Günü'nü kutlarken, onlara olan sevgimizi ve değerimizi her fırsatta göstermeyi unutmayalım.

Annelerimizin yüzü hep gülsün diye çalışacağız

Bizler de sizden aldığımız güçle Çatalca’mızı çok daha güzel günlere taşıyacağız. Hepimizin göz bebeği olan, üzerine titrediğimiz, Çatalca’mızın tüm çocukları için onların geleceği, onların mutluluğu için onların huzuru, eğitimi, sağlığı için hiç durmadan, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Çünkü bizler biliyoruz ki, bir çocuğun yüzü güldüğünde sadece o gülmüyor, onunla birlikte anası ve dolayısıyla tüm herkes gülüyor. Bu yüzden başımızın tacı annelerimizin yüzü hep gülsün diye çalışacağız. Ayrıca Biz biliyoruz ki Çatalca’mızın anneleri güzel kalpleriyle, en iyi dilekleriyle ve en içten dualarıyla daima yanımızda olmuştur ve olmaya devam edeceklerdir.

Yaşadığımız her an ve her gün anneler günüdür

Değerli annelerimiz, gördüğünüz gibi anneliğin bir an olmadığı gibi, anne sevgisinin de ve dolayısıyla anneler gününün de bir ana sığdırılması ve bir güne sığdırılması düşünülemez. Yaşadığımız her an ve her gün anneler günü olduğunu aklımızdan çıkarmadan,

Başta Çatalca’da yaşayan annelerimizin Anneler Günü'nü kutlarken, siz kıymetli annelerimizin, anne adaylarının, bu eşsiz duyguyu yüreklerinde taşıyan tüm kadınların, yüreğinde acı taşıyan tüm annelerimizi ve şehitlerimizin bizlere emaneti annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, saygıyla ellerinizden öpüyorum. Anneler Gününüz kutlu olsun.

Belediye Başkanımız Erhan Güzel’in konuşması ardından devam eden program annelerimizin gönüllerince eğlenmesi ve günün ansına annelerimize hediye takdimimizle sona erdi.

 

 

 

Önceki HaberBELEDİYE MECLİSİMİZİN 2. BİRLEŞİMİ YAPILDI
Sonraki HaberBAHARIN VE ANNELER GÜNÜ’NÜN ÇOŞKUSU BİRLİKTE YAŞANDI